ŠKODA Superb

Cestujte štýlovo. Cestujte priestranne. Už od 22 780€

Viac

Nová faceliftovaná ŠKODA Octavia

už od 14 990€

Viac

Viac o Škoda Yeti

-

S novým Škoda Yeti na vás čaká inšpirácia. Bez ohľadu na to, ktorou cestou sa vyberiete. Či už je to mesto so svojou meniacou sa architektúrou, svetlami a nezastaviteľným rytmom alebo krajina, kde cesta končí a začína sa svet plný tajomstiev...

Nové vozidlo Yeti je dodávaný v dvoch odlišných prevedeniach, Yeti a Yeti Outdoor. Môžete tak brázdiť ulicami vášho mesta a vidieť ho z inej perspektívy, alebo hľadať dobrodružstvo na rozbitej ceste.

Okrem toho môžete upraviť charakter vášho vozidla výberom z rôznych motorov, pohonom predných kolies alebo pohonom všetkých štyroch kolies, a tiež pomocou rôznych doplnkov. Yeti je samozrejme v prvom rade vozdilo značky Škoda. To znamená, že sa môžete spoľahnúť na priestrannosť, kvalitu prevedenia a bezpečnosť. Vozidlo tiež obsahuje najnovšiu technológiu, ktorá reprezentuje najsúčasnejšie trendy, pričom verzia Greenline je extrémne priateľská k životnému prostrediu. V neposlednom rade je vozidlo plné Simply Clever riešení.


6 dôvodov, prečo práve Škoda Yeti

1. Vysoký jazdný výkon

Vozidlo ŠKODA Yeti je vybavené pre všetky prípady. Je spoľahlivým partnerom v meste – a to aj na zľadovatených povrchoch. ŠKODA Yeti naviac poskytuje vysoký jazdný výkon na nespevnených cestách a na štrku: prvky pre terénnu jazdu zahrňujú asistenta pre jazdu z kopca, rozjazdového asistenta, elektronické systémy, ktoré slúžia na prispôsobenie jazdy podmienkam na ceste, a citlivejšie nastavenie plynového pedálu. Vďaka nim sa môžete plne sústrediť na cestu pred vami. A môžete si tiež vybrať medzi pohonom predných kolies a pohonom na všetky štyri kolesá.

2. Vždy chránený

Nové bezpečnostné štandardy zahŕňajú až 9 airbagov na ochranu cestujúcich na predných a zadných sedadlách. V hodnotení Euro NCAP 2009 dostalo toto riešenie až päť hviezdičiek.

Z technologického hľadiska je jedným z najzaujímavejších prvkov aktívnej bezpečnosti vozidla Yeti použitie bixenónových svetlometov s dennými LED svetlami a funkciou prisvetľovania zákrut. Uvedená konštrukcia svetlometov dokáže dôkladnejšie osvetľovať zákruty a tým pomáhať vodičovi rýchlejšie rozpoznať možné nebezpečenstvo.

 Asistenti jazdy (ABS, MSR, HBA, EBD, ESBS, ASR, ESC, EDL, AFM a DSR) slúžia na zlepšenie vedenia vozidla v extrémnych situáciách. Pri prudkom brzdení začnú blikať brzdové svetlá a následne sa automaticky zapnú výstražné svetlá. Tým sa bezprostredne nasledujúcemu vozidlu vysiela varovný signál a zároveň sa tiež znižuje riziko nárazu zozadu.

3. Vidí aj dozadu

Funkciu automatického parkovacieho asistenta vysoko ocenia najmä tí vodiči, ktorí majú problémy s presným odhadovaním veľkosti medzery na parkovanie. Parkovací asistent im tiež pomôže i so samotným manévrom zaparkovania vozidla na miesto.

Vozidlo vybavené automatickým parkovacím asistentom dokáže po stlačení príslušného tlačidla vyhľadať dostatočne veľkú medzeru medzi zaparkovanými automobilmi. Po nájdení vhodnej medzery (dĺžka vozidla plus 60 cm) vozidlo požiada vodiča o zaradenie spiatočky a potom takmer bez pomoci vykoná parkovací manéver. Otáčanie volantom zabezpečuje elektronika automobilu, vodič len reguluje rýchlosť pomocou pedálov. Automatický parkovací asistent komunikuje s vodičom prostredníctvom hlasových pokynov a symbolov zobrazovaných na displeji Maxi DOT.

Parkovanie ďalej uľahčuje optický parkovací asistent s kamerou umiestnenou na kľučke piatych dverí, ktorá zobrazuje priestor za vozidlom do vzdialenosti na šírku vozidla. Túto funkciu môžete vo vozidlách ŠKODA využiť po prvýkrát.

4. Individuálne prispôsobený interiér

Interiér modelu Yeti sa dá individualizovať mnohými spôsobmi. Vozidlo sa dodáva v štyroch modelových líniách: Active, Ambition, Elegance a L&K. Pre prístrojovú dosku, poťahy a lišty je k dispozícii až sedemnásť rozličných farebných kombinácií.

Elektricky ovládaný vysúvateľný predný diel panoramatického strešného okna poskytuje pocit slobody a voľnosti pohybu. Okrem toho sa dá aj naklopiť za účelom vetrania vnútrajšku vozidla. A aby sa v horúcich letných dňoch predišlo prehriatiu interiéru, možno jedným stlačením tlačidla celé panoramatické okno zatiahnuť roletou.

5. Ekológia dostáva zelenú

ŠKODA Yeti Outdoor poráža svojich konkurentov nielen svojou dynamikou, ale ich necháva ďaleko za sebou aj vďaka malej spotrebe paliva a nízkym emisiám CO2. Zníženie spotreby paliva a hodnôt emisií na minimum možno pri vozidlách ŠKODA Yeti Outdoor dosiahnuť dvomi spôsobmi. Oba však garantujú hospodárnu prevádzku pri zachovaní dynamických jazdných vlastností.

Najšetrnejší k životnému prostrediu je model Yeti Outdoor GreenLine. Balík Green tec sa dodáva s motorizáciami 1,4 TSI/90 kW, 1,6 TDI/77 kW DSG a 2,0 TDI/103 kW. Výbava zahŕňa systém Start-Stop, funkciu rekuperácie brzdnej energie a špeciálne pneumatiky.

6. Väčšia flexibilita

Tri samostatné zadné sedadlá možno usporiadať niekoľkými spôsobmi. Pre každé z nich možno nezávisle nastaviť uhol sklonu operadla. Krajné sedadlá sa tiež dajú posúvať smerom dozadu aj dopredu. Stredné sedadlo ide vybrať, pričom po posunutí krajných sedadiel do stredu sa pre dvoch pasažierov vzadu vytvorí veľké množstvo priestoru navyše.

Upevňovací systém v batožinovom priestore s vodorovnými lištami a posuvnými háčikmi ponúka viacero možností použitia: zavesenie nákupných tašiek alebo aj väčšej batožiny, uchytenie siete alebo upevnenie medzipodlahy batožinového priestoru.

Pre podlahu batožinového priestoru existujú tri rôzne varianty. Napríklad verzia s medzipodlahou, ktorá zjednodušuje manipuláciu s batožinou, alebo verzia so zvýšenou podlahou pre uloženie rezervnej pneumatiky, kde nakladacia hrana je na jednej úrovni s podlahou.

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: