Viac o VW Caravelle

INTERIÉR

Nová kabína vodiča

K príjemnej atmosfére vnútorného priestoru prispievajú, okrem nového, moderného dizajnu, aj kvalitné materiály s vysokou úrovňou spracovania, ktoré Vás upútajú hlavne na novej prístrojovej doske. Všetko je prehľadne usporiadané a ľahko dostupné. Premyslený systém úložných priestorov umožňuje prehľadné usporiadanie dokumentov a poskytuje úložný priestor pre tablety, inteligentné telefóny a ďalšie dôležité veci potrebné pre komfort počas dlhých jázd.

Dvojsedadlo spolujazdca

Namiesto samostatného sedadla si môžete objednať dvojsedadlo pre spolujazdca. Na želanie je operadlo vybavené sklopnou opierkou s dvomi držiakmi na poháre a perá.

 

EXTERIÉR

Nový dizajn

Už na prvý pohľad je zrejmé, že ostrejší dizajn dodáva novému Caravelle výrazný vzhľad. Špeciálne akcenty vytvárajú nové, na želanie dodávané predné LED svetlomety a zadné svetlá s atraktívnou svetelnou identitou.

Paket "Akustik"

Znižuje vnútorný hluk až do 6dkB (A). Čelné sklo je vyrobené zo zvukovo-izolačného skla a je opatrené špeciálnou úpravou, bočné okná sú tvrdšie sklá. Všetky okná od B stĺpika majú stmavené sklá "Privacy".

LED svetlá

Nové svetlomety modelu Multivan majú mimoriadne výrazný dizajn. Na želanie sa dajú vybaviť vysoko účinnými LED. Denné svetlá integrované do svetlometov sa automaticky aktivujú pri zapnutí zapaľovania a zvyšujú viditeľnosť na cestách.

BEZPEČNOSŤ

Airbagy

Airbagy poskytujú najlepšiu možnú ochranu v prípade čelného alebo bočného nárazu. Airbag spolujazdca možno deaktivovať kľúčom vozidla.

Elektronický stabilizačný program

Vždy drží stopu. Elektronický stabilizačný program vrátane elektronickej uzávierky diferenciálu (EDS) zabráni vozidlu dostať sa do šmyku, pomocou kontrolovaných zásahov brzdového systému a riadenia motora. Antiblokovací systém (ABS) zlepšuje ovládateľnosť vozidla pri prudkom brzdení. Protipreklzový systém (ASR) umožňuje harmonický rozjazd a zrýchlenie na rôznych typoch povrchov vozovky.

Multikolízna brzda

Štandardne dodávaná multikolízna brzda začne po náraze vozidlo spomaľovať, aby sa v ideálnom prípade vyhlo následnej kolízii. Systém sa aktivuje, keď dva nezávislé senzory zaznamenajú náraz. Po krátkom zásahu brzdovej sústavy je automobil pozvoľna spomalený na rýchlosť 10 km/h, pričom vodič môže kedykoľvek prevziať kontrolu nad vozidlom.

Brzdový asistent

Štandardne dodávaný brzdový asistent rozpozná rýchlosť, akou vodič stláča brzdový pedál. Pri reflexívnom alebo núdzovom brzdení rýchlejšie vytvorí plný brzdný účinok.

ASISTENČNÉ SYSTÉMY

Asistent pre jazdu z kopca

Nový, na želanie dodávaný systém sa prostredníctvom zníženia otáčok a keď je to nutné, aj zásahmi do brzdového systému, postará o kontrolovanú a bezpečnú jazdu z kopca.

Systém rozpoznania únavy vodiča

Na želanie dodávaný systém rozpoznania únavy vodiča mu prostredníctvom vizuálnych a akustických signálov odporučí urobiť si prestávku hneď, ako u vodiča zaregistruje správanie indikujúce únavu1).

"Side Assist"

Keď systém "Side Assist" pomocou senzorov zaznamená pri zmene jazdného pruhu iné vozidlo v oblasti mŕtveho uhlu, upozorní Vás na to ikonou vo vonkajšom spätnom zrkadle.

ACC a "Front Assist"

Adaptívny tempomat ACC prispôsobuje rýchlosť automobilu voči vpredu idúcemu vozidlu a udržiava vodičom prednastavenú rýchlosť a vzdialenosť. Tento asistenčný systém zahŕňa systém sledovania priestoru pred vozidlom "Front Assist" so systémom núdzového brzdenia City Emergency Brake. 
Systém pomocou radarov zaznamená kritické približovanie sa k vozidlu vpredu, načo vodiča upozorní optickým symbolom, akustickým signálom a jemným pribrzdením. Popritom dôjde k priloženiu brzdových doštičiek ku kotúčom a natlakovaniu brzdovej sústavy pre maximálny brzdný účinok. Ak vodič ani po výstrahách nereaguje, vozidlo začne v poslednej kritickej fáze autonómne brzdiť, aby minimalizovalo dôsledky, či v ideálnom prípade úplne predišlo kolízii.

"Light Assist"

Na želanie dodávaný systém automaticky prepína medzi diaľkovými a stretávacími svetlometmi pri vozidlách vo Vašom a opačnom smere jazdy skôr, ako ich stihnete oslniť. Od rýchlosti 60 km/h a v úplnej tme sa diaľkové svetlomety zapnú automaticky.

Hmlové svetlá s aktívnou funkciou pri odbočovaní

Hmlové svetlomety s aktívnou funkciou pri odbočovaní sa pri zlých poveternostných podmienkach postarajú o optimálny výhľad. Pri odbočovaní osvetlí oblasť cesty hmlový svetlomet bližšie k zákrute a postará sa o optimálne osvetlenie cesty.

"Rear View"

Na želanie dodávaná cúvacia kamera uľahčuje parkovanie vozidla tým, že zobrazuje priestor za vozidlom na displeji rádia alebo navigačného systému. Pri parkovaní Vám zároveň pomáhajú prídavné statické čiary.

Parkovacie senzory

Na želanie dodávané parkovacie senzory upozorňujú vodiča zvukovými signálmi na prekážky pred a za vozidlom. Systém zároveň zobrazuje vzdialenosť od prekážok na displeji.

KOMFORT

3-zónová automatická klimatizácia "Climatronic“

Tento systém poskytuje oddelenú reguláciu teploty pre vodiča, spolujazdca a cestujúcich v priestore pre pasažierov. Rozpozná intenzitu slnečného žiarenia a vonkajšiu teplotu a do interiéru privádza odpovedajúce väčšie alebo menšie množstvo studeného vzduchu. Automatické prepínanie na vnútornú cirkuláciu vzduchu so senzorom kvality vzduchu vytvára príjemnú klímu.

Funkcia sedadiel Easy Entry na strane bočných posuvných dverí

Pre rýchle a pohodlné vystúpenie a nastúpenie pasažierov z tretieho radu sedadiel sa dajú nové sedadlá s funkciou Easy Entry posunúť dopredu jednoduchým pohybom ruky. Vozidlá s dvoma bočnými posuvnými dverami sú vybavené sedadlami s funkciou Easy Entry na oboch stranách. Operadlá všetkých sedadiel sa dajú úplne sklopiť dopredu.

Elektricky vyhrievané čelné sklo

Aj v chladnom a vlhkom počasí sa postará o dobrý výhľad na cestu.

INFOTAINMENT A CAR-NET

Elektronický zosilnený hlas vodiča

Slúži na to, aby vodič nemusel kričať, keď chce komunikovať s pasažiermi v priestore pre cestujúcich. Reč vodiča je zaznamenaná pomocou mikrofónu hands-free sústavy, je zosilnená a prehraná cez reproduktory umiestnené v zadnej časti vozidla.

Volkswagen Media Control

Zmeňte Váš mobilný telefón alebo tablet prostredníctvom na želanie dodávaného systému Volkswagen Media Control na diaľkové ovládanie pre navigačný systém a funkcie zvukového systému ovládajte cez WIFI pohodlne z priestoru pre pasažierov. Alebo prehrajte trasu z navigácie vo Vašom tablete na farebný dotykový displej vozidla.

Inovatívne systémy infotainment

Nové rádiá a navigačné systémy tvoria základ pre rozličné moderné funkcie, napríklad pre na želanie dodávaný Digital Voice Enhancement - elektronický zosilňovač reči vodiča, pomocou ktorého môže vodič komunikovať s pasažiermi v priestore pre cestujúcich bez potreby otočiť sa alebo zvýšiť hlas. A s novým systémom Car-Net App-Connect sa vybrané aplikácie z Vášho inteligentného telefónu na želanie zobrazujú na displeji rádia alebo navigačného systému. Okrem toho Vám rôzne mobilné online služby systému Car-Net "Guide & Inform" ponúkajú výnimočný komfort.

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: