Viac o VW Crafter

Je tomu už okrúhlych 30 rokov, čo uviedol Volkswagen na trh model LT. Veľký brat legendárneho vozidla Volkswagen Transporter sa vypracoval na spoľahlivého partnera prepravcov, remeselníkov, inštalatérov, autobusových dopravcov a mnohých iných profesionálov. Teraz nastal čas vkročiť do novej generácie.

Tento krok akcentuje aj nové meno: Crafter, vo voľnom preklade "silák". Výrazný dizajn a enormná rôznorodosť variantov nastavujú novú stupnicu hodnotenia. Jeho image je plný sily a pozornosť vzbudí už na prvý pohľad. Od prvého do posledného kilometra Vás presvedčí svojou nekompromisnou hospodárnosťou, ako aj výkonnými a úspornými TDI motormi. Pri jeho vysokom stupni individualizácie nezostane nesplnené žiadne želanie. Svojou ergonómiou presvedčí vodiča a spolujazdca každej veľkosti. Na jeho bezpečnostnú koncepciu sa dá vždy a všade spoľahnúť. Stručne povedané: Nový Crafter je jednoducho neuveriteľne silný.

Úžitkové vozidlá Volkswagen reprezentujú už viac ako 50 rokov typické nemecké technické cnosti: výnimočnú kvalitu detailov, absolútnu spoľahlivosť a konzekventnú hospodárnosť. Je dobré vedieť, že z tohto pohľadu sa ani v prípade nového Craftera nič nezmenilo. Pretože my, tvorcovia úžitkových vozidiel Volkswagen, sme urobili všetko preto, aby sme vytvorili model, ktorý bude zodpovedať tým najvyšším očakávaniam – našim vlastným. A preto každý kto jazdí s Crafterom, môže ukázať svojim zákazníkom a aj konkurencii, za akú dôležitú považuje nekompromisnú kvalitu.

Preto kvalita, spracovanie a dlhá životnosť Volkswagenov zaručuje vysokú hodnotu auta pri jeho ďalšom predaji. Špeciálne vyvinuté veľkoobjemové 5-valcové turbodieselové motory s výkonnou technológiou TDI majú zasa nízku spotrebu paliva. Intervaly údržby sme predĺžili až na 40.000 km a výmena rozvodového remeňa je potrebná až po najazdení 200.000 km.

Komfort od rána do večera, v lete i v zime, pre všetkých a pre každého

Nový Crafter Vám neponúka iba viac úložného priestoru. Viac miesta než kedykoľvek predtým je aj v kabíne vodiča. Nová kabína vodiča tak poskytuje všetkým dostatok voľného priestoru pre využitie bohatej ponuky komfortu. Vďaka na vodiča orientovanej konštrukcii, ponúka kabína ergonomické pracovisko s optimálnym ovládaním pre osoby rôznych fyzických daností a umožňuje tak uvoľnenú a neunavujúcu jazdu.

 • Sedadlo vodiča má nastaviteľnú výšku a sklon.
 • Umiestnenie volantu je podobné ako v osobných vozidlách, ako výbavu za príplatok si môžete objednať aj nastavenie uhla a vzdialenosti volantu.
 • Sériovo sa dodáva elektrické ovládanie okien a diaľkové ovládanie centrálneho zamykania.
 • Dvojité sedadlo spolujazdca
 • Premyslená a praktická koncepcia odkladacieho priestoru v stredovej konzole
 • Pre rôzne elektrické prístroje môžete použiť až štyri A4 DIN boxy, buď v stredovej konzole alebo nad priestorom pre vnútorné osvetlenie.
 • Odkladací priestor nad čelným sklom, držiak na pohár v štandardnej výbave
 • Držiak na 1,5 litrové fľaše vo dverách
 • Vďaka motoru s extrémne tichým chodom je hluk motora vo vnútornom priestore výrazne zredukovaný
 • O pohodu sa postará aj joystikové radenie s jednoduchou manipuláciou a optimálnym preraďovaním

Viac flexibility, viac funkcionality a jednoducho viac miesta

Nový Crafter narástol v každom rozmere. Je vyšší, dlhší a predovšetkým výrazne rôznorodejší než jeho predchodca. A aby bolo možné také kvantum priestoru aj bezproblémovo využiť, ponúka Vám množstvo praktických vlastností, ktoré Vám umožnia čo najjednoduchšie nakladanie a vykladanie.

 • Crafter disponuje extrémne širokými posuvnými dverami so šírkou 1 300 mm, cez ktoré pri strednom a dlhom rázvore náprav, môžete bez námahy pomocou vidlicového vysokozdvižného vozíka priečne naložiť až 5 europaliet.
 • Pre pohodlné nakladanie vzadu si máte možnosť objednať zadné krídlové dvere s uhlom otvárania 270°.
 • Bočné posuvné dvere sú jednotlivo uzamykateľné pomocou sériovo dodávaného rádiového diaľkového ovládania centrálneho uzamykania.
 • Vďaka maximálnej úložnej výške až 2,14 m pri vysokej streche ľahko naložíte aj skutočne vysoký náklad.
 • Celkom 8 foriem nákladového priestoru a štyri rôzne objemové veľkosti od 7,5 do 17 m3.
 • Maximálna dĺžka úložného priestoru 4 700 mm
 • Optimálne jazdné vlastnosti vďaka predĺženému rázvoru

Optimálne rozdelenie sily, ponuka motorov

Pre nový Crafter vyvinuli naši technici kompletne novú ponuku motorov. Sú optimálne odstupňované a vybavené modernou technológiou TDI. Zabezpečia tak výkon a príjemne tichý chod motora, ktorý svoju silu rozvinie v každom rozsahu otáčok optimálne.

 • Crafter ponúka veľkoobjemové 5-valcové hnacie agregáty, ktoré majú mimoriadne tichý chod
 • 6-stupňová manuálna prevodovka v sériovej výbave
 • Optimálny priebeh krivky krútiaceho momentu v rôznych výkonnostných triedach 65 kW (220 Nm), 80 kW (280 Nm), 100 kW (300 Nm), 120 kW (350 Nm) vedie k vyššej hospodárnosti: rýchlejšie radenie, príjemne spontánny motor, dynamický jazdný výkon
 • Mimoriadne úsporná, výkonná a spoľahlivá technológia TDI
 • S filtrom pevných častíc (DPF) v štandardnej výbave
 • K doplnkovej výbave pre motory s výkonom 80 kW a 100 kW patrí mimoriadne efektívna, automatická prevodovka

Vždy a všade v nasadení, koncepcia aktívnej a pasívnej bezpečnosti

Najdôležitejšie je, aby sa ľudia a materiál dopravili bezpečne na svoje miesto. Preto je nový Crafter vybavený vysoko moderným bezpečnostným balíkom, ktorý vo svojej triede nastavuje nový rebríček hodnôt. Či už v zlom počasí alebo za nevýhodných podmienok na cestách – nový Crafter vyťaží z danej situácie maximum.

Pre vodiča perfektná ochrana začína prepravovaným nákladom

Pre vodiča je z hľadiska bezpečnosti dôležitý správne uložený a zabezpečený náklad. Na to je Crafter dômyselne vybavený dvanástimi sériovo dodávanými upevňovacími okami, ktoré sú umiestnené v podlahe a dvomi ďalšími, ktoré nájdete v stĺpikoch.

Drevená podlaha môže mať na objednávku protišmykovú gumenú úpravu (v Kombi sériovo). Vysoká tuhosť karosérie zabezpečuje náklad a vnútornú výbavu proti prípadnému posunu a pohybu. Široké posuvné dvere uľahčujú bezpečné nakladanie a na objednávku si môžete objednať aj 2. posuvné dvere na ľavej strane. Aj pri deliacej priečke kabíny vodiča od nákladového priestoru máte k dispozícii množstvo variantov: bez okna, s uzatvoreným oknom alebo posuvným oknom, či s posuvnými dverami. Ako doplnok na ukotvenie nákladu je Crafter dodávaný aj s postrannými upevňovacími koľajnicami nad a pod oblasťou okna a na podlahe. Bočné obloženie nákladového priestoru si môžete vybrať z rôznych materiálov a buď do polovice výšky nákladového priestoru alebo až po jeho strechu.

Mohlo by Vás zaujímať:

Akcie VW Úžitkové

Aktuality VW Úžitkové

Autá VW Úžitkové na predaj

Kontakty VW Úžitkové

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: