Nový GOLF a GOLF VARIANT s uvádzacím bonusom až 1000 EUR

Viac

Podporte svoje podnikanie s PODNIKATEĽSKÝM BONUSOM

Viac

Viac o VW Golf

Dokonalý tvar.

Nový Golf definuje svoju vlastnú dizajnovú triedu: Je výraznejší, športovejší a aerodynamickejší. A pritom zostáva verný sám sebe.

Exteriér

Zovňajšok: nadčasová elegancia.
Nový Golf zostal verný sám sebe aj vo svojej siedmej generácii. Charakteristická silueta s výrazným C stĺpikom je a zostane pre nás nedotknuteľná. Predĺžený rázvor, kratšie previsy a precízne línie mu dodávajú novú, nadčasovo elegantnú dynamiku. Celkovo je širší a nižší, vďaka čomu pôsobí mimoriadne dynamicky.

Interiér

Vnútro: viac priestoru pre väčší komfort.
Predná náprava posunutá dopredu poskytuje pasažierom ešte viac miesta, hlavne vzadu ponúka citeľne viac miesta pre nohy. Novovytvorená stredová konzola je mierne natočená k vodičovi, vďaka čomu sa optimálne ovláda. Kvalitné materiály v priestrannom interiéri a biele osvetlenie ovládačov poteší nielen na pohľad, ale aj na dotyk. Okrem toho detailné riešenia, ako ergonomické sedadlá alebo väčší batožinový priestor, vytvárajú nové štandardy komfortu.

Smerom hore: neohraničené.
Jedno stlačenie tlačidla a slnko hneď vychádza: Panoramatické posuvné a výklopné strešné okno umožňuje ničím nerušený pohľad na oblohu a v lete poskytuje príjemný prísun vzduchu. V prípade, že by nemalo byť otvorené úplne, dá sa vďaka elektrickej funkcii vyklápania zdvihnúť až o tri centimetre, aby umožnilo vetranie.

Dopredu: predvídavé.
Na želanie dodávané bi-xenónové svetlomety vyžarujú svetlo so spektrom podobným dennému svetlu a zabezpečujú tak lepší výhľad. LED denné svietenie bi-xenónových svetlometov nie je len optickým prvkom, ale je aj energeticky úsporné. Štandardne dodávaná regulácia dosahu svetlometov vyrovnáva dosah svetlometov pri rôznom zaťažení batožinového priestoru. Prekážky pri prejazde zákrutou osvetľuje integrované automatické natáčanie svetiel do zákruty. O jasný výhľad sa starajú ostrekovače svetlometov stavu ostrekovacej kvapaliny.

Nový Golf: Trvalo pôsobivý!

Nový Golf je vďaka účinnej technológii motora novej generácie ešte viac zameraný na budúcnosť. Či sú to benzínové alebo naftové agregáty, ponuka motorov presvedčí maximálnou silou s minimálnou spotrebou.

Inovatívne a úsporné: naftové motory.
Prostredníctvom technológie Common rail poskytujú motory TDI v novom modeli Golf maximálny nástup sily s nízkou spotrebou. Vozidlá tejto generácie naftových agregátov pracujú s priamym vstrekovaním a prepĺňaním turbodúchadlom. Palivo je pritom dynamicky vstrekované cez rozdeľovaciu lištu. Motory TDI sú charakteristické úspornosťou, nízkymi emisiami, vysokou hnacou silou a výborným výkonom. Okrem toho je ich prevádzka mimoriadne tichá.

Inteligentný a priamy: benzínový agregát.
Inovatívne motory TSI v novom modeli Golf sú vytvorené pre silný výkon s nízkou spotrebou. Použitá technika menšieho motora s vyšším výkonom „downsizing“ je jedna z najefektívnejších možnosti, ako šetriť palivo. Napriek porovnateľne menšiemu zdvihovému objemu valcov vytvorí motor výkon, ktorý bol dlho výhradou motorov z veľkým zdvihovým objemom.

Ekologická a účinná: BlueMotion technológia.
Každý motor nového modelu Golf, či benzínový alebo naftový, je bez výnimky vybavený BlueMotion technológiou. Tento do budúcnosti zameraný koncept vytvára z modelu Golf mimoriadne účinný automobil. Reprezentuje radosť z jazdy s nízkou spotrebou a emisiami. Rôzne opatrenia k zníženiu spotreby, ako sú rekuperácia brzdnej energie alebo štart-stop systém, prezentujú v kombinácii s úspornými motormi úplne nový koncept motorov. BlueMotion technológia je odpoveďou na stúpajúce ceny pohonných hmôt a pokrokovým riešením na zníženie emisií CO2. Nový Golf je vďaka tomu nadčasový.

Individuálny a chytrý: výber jazdného režimu
V novom modeli Golf jazdíte dynamicky a ekonomicky zároveň. Priali by ste si napriek tomu, aby bolo vaše vozidlo ešte športovejšie? Chceli by ste jazdiť ešte úspornejšie? Na želanie dodávaným výberom jazdného režimu sa rozhodnete podľa situácie a vlastných potrieb. Jednoducho si zvoľte požadovaný režim stlačením tlačidla alebo na dotykovom displeji vášho rádia resp. navigačného systému. Pohon, riadenie, prevodovka (pri dvojspojkovej prevodovke DSG) a dokonca aj svetlomety sa potom nastavia automaticky. Užiť si môžete samozrejme aj úplne normálny komfort – umožňuje vám to režim „normal“.

Len ten, kto zodpovedá všetkým požiadavkám, môže vytvárať „Das Auto“.

Ambiciózny: V oblasti komfortu prináša Nový Golf do svojej triedy štandardy zo segmentu prémiových vozidiel. Skutočná výzva pre spoločnosť Volkswagen.

Pre väčší komfort: ergonomické sedadlo.
Na želanie dodávané „ergoActive“ sedadlo vodiča so 14-smerovým nastavením vám poskytne rovnako športovú ako aj komfortnú výbavu. Sedadlo vodiča s pevnou základnou štruktúrou vhodnou pre chrbticu je vyhrievané a manuálne výškovo nastaviteľné. Individuálne sa dá nastaviť pozdĺžna vzdialenosť sedadla a sklon operadla. Elektricky ovládaná bederná opierka s masážnou funkciou poskytne relax a optimálny komfort. ErgoActive sedadlo vodiča prispieva k zníženiu problémov s chrbticou a väčšej bezpečnosti.

Zato bol práve 8. decembra 2011 ocenený nezávislou záručnou pečaťou „Geprüft & empfohlen“ („Testované a odporúčané“) hnutia Gesunder Rücken e.V. (zdravý chrbát), ktorá označuje produkty zamerané na chrbticu. Za hnutím Gesunder Rücken e.V. stoja odborní lekári a terapeuti, ktorí vyvinuli túto záručnú pečať spolu s dvoma najväčšími nemeckými zväzmi školy chrbta.

Pre Vaše priania: 2-zónová klimatizácia
Na želanie dodávaná klimatizácia „Climatronic“ ponúka 2-zónovú reguláciu teploty, ktorou sa nastavuje samostatne strana vodiča a spolujazdca. Každý si počas jazdy môže zvoliť svoju ideálnu teplotu. Odkladací priestor pred spolujazdcom môže byť chladený a poskytuje miesto pre občerstvenie. Climatronic  sa týmto spôsobom stará o príjemnú jazdu pasažierov, väčší komfort a bezpečnosť. Vďaka príjemnej teplote si vodič zachováva schopnosť koncentrovať sa a reagovať na premávku, ako predpoklad pre bezpečnú jazdu.

Pre viac miesta: inteligentné riešenia uloženia batožiny.
Nový Golf boduje s ešte väčším batožinovým priestorom. Výrazne nižšia nakladacia hrana a výškovo nastaviteľná podlaha batožinového priestoru uľahčujú nakladanie a vykladanie ťažkých predmetov. Štyri upevňovacie oká slúžia na upevnenie batožiny a prehľadnosť.

Pre každú situáciu: sklápateľné ťažné zariadenie.
Extrémne praktické a prakticky neviditeľné. Na želanie dodávané sklápateľné ťažné zariadenie utiahne záťaž až do 2 ton a jednoduchým mechanickým odblokovaním zmizne pod batožinovým priestorom. Neruší tak celkový vzhľad vozidla a elegantne odprace z cesty možnú prekážku pre presný parkovací manéver

Typický Golf: najmodernejšia bezpečnosť s tradíciou.

Spoľahlivo a premyslene sa nový Golf s inovatívnou výbavou bezpečnosti postará o bezpečný pocit z každej jazdy.

Zabezpečuje stabilitu.
Elektronický stabilizačný program (ESC) môže identifikovať kritické jazdné situácie, zabezpečuje jazdné vlastnosti a pri prejazde zákrutou môže zabrániť vybočeniu z dráhy alebo šmyku. Pomocou antiblokovacieho systému ABS vrátane komfortného brzdového asistenta, elektronického rozdeľovača brzdnej sily, regulácie brzdného momentu motora a protipreklzovej regulácie udržiava vozidlo v smere jazdy. Stabilizácia prívesu zasiahne, ako podfunkcia elektronického stabilizačného systému, v situáciách, v ktorých hrozí vozidlu nestabilita vďaka prívesu. Systém stabilizuje príves prostredníctvom zníženia výkonu motora a pribrzdenia jednotlivých kolies a môže tak zabezpečiť väčšiu bezpečnosť jazdy.

Zabezpečuje inteligentné brzdenie.
Niekedy stačí malá nepozornosť a dôjde k nárazu vozidla zozadu pri nízkej rýchlosti. Pre túto situáciu je typická pomalá doprava v meste. Na želanie dodávaná funkcia núdzového brzdenia „City Brake“ dokáže zabrániť nebezpečenstvu kolízie pomocou plnoautomatickej ochrany pred nárazom. Pri rýchlosti približne 5 až 30 km/h zachytia radarové senzory dopravu pred Vami a prekážky vo vzdialenosti do 10 metrov. Hneď ako je nový Golf príliš blízko, môže systém vozidlo automaticky zabrzdiť. Okrem toho podporuje vodiča pri plnom brzdení tým, že automaticky vytvorí brzdný tlak. Takýmto spôsobom môže zmierniť následky nehody.

Zabezpečuje stabilitu v kopci.
Elektronická parkovacia brzda je náhradou za klasickú ručnú brzdu a jednoducho sa ovláda tlačidlom v palubnej doske. Aktivuje sa stlačením tlačidla a pomocou dvoch elektromotorov pôsobí s prevodovkou na zadné kotúčové brzdy. Pri rozbehu sa brzda automaticky uvoľní a umožňuje plynulý rozjazd vozidla. Elektronická parkovacia brzda ponúka okrem toho funkciu Auto-Hold, ktorá pri zastavení na semafore a v kopcoch zabraňuje cúvaniu vozidla dozadu a prostredníctvom toho uľahčuje rozjazd do kopca.

Zabezpečuje obmedzenie škody.
22% všetkých nehôd so zraneniami predstavujú viacnásobné kolízie. Aby sa tomu zabránilo, vyvinula spoločnosť Volkswagen inovatívny brzdný systém: multikolíznu brzdu. Je súčaťou integrálneho bezpečnostného systému a po kolízii automaticky brzdí, keď vodič sám už nedokáže zasiahnuť. Takto sa môže zabrániť reťazovej kolízii. Multikolízna brzda sa aktivuje, keď dva na sebe nezávislé snímače identifikujú nehodu. V tomto prípade sa vozidlo pozvoľna pribrzdí na rýchlosť 10 km/h podľa prednastavenej decelerácie. Vodič môže kedykoľvek prevziať kontrolu nad vozidlom.

Mohlo by Vás zaujímať:

Akcie Volkswagen

Aktuality Volkswagen

Autá Volkswagen na predaj

Kontakty Volkswagen

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: