Podporte svoje podnikanie s PODNIKATEĽSKÝM BONUSOM

Viac

Nový GOLF a GOLF VARIANT s uvádzacím bonusom až 1000 EUR

Viac

Viac o VW Jetta

Autor: Gabriela Pagáčová

EXTERIÉR

Na prvý pohľad: príťažlivý

Nová Jetta dokonale spája prednosti prvotriednej limuzíny s čistými atribútmi kompaktnej triedy vozidiel a presvedčí najvyššou kvalitou. Poznáte to na premyslených detailoch, ako je čierna maska chladiča – od výbavy Comfortline s chrómovými lištami na lamelách. Alebo na stmavených bočných oknách vzadu a zadnom okne, ktoré absorbujú až 65% svetla.

Na druhý pohľad: charizmatický

Z akejkoľvek strany ju pozorujete, nová Jetta vyzerá vždy vzrušujúco dobré. Jej športová silueta a vynikajúce proporcie bočných línií jej dodávajú neodolateľný vzhľad ako markantná predná časť, športová maska chladiča a nárazníky vo farbe karosérie. Štýlový dizajn, kam až oko dovidí.

Na tretí pohľad: mnohostranný

Vyskúšajte to: ponuka diskov pre novú Jettu Vám dáva možnosť vytvoriť si svoje individuálne vozidlo. Výber siaha od športovo-elegantných diskov z ľahkej zliatiny veľkosti 6 ½ J x 16 až po 7 J x 17. Objavte pre Vašu novú Jettu štýlové disky z ľahkých zliatin „Porto“ (na želanie) alebo pre stupeň výbavy Highline štandardne dodávané disky z ľahkých zliatin „Atlanta“.

Na štvrtý pohľad: presvedčivý

Na želanie dodávané posuvné, výklopné strešné okno vytvorí príjemnú svetelnú atmosféru vo vnútornom priestore a jedným pohybom ruky poskytne voľný výhľad von. Prostredníctvom dobre umiestnenej ovládacej jednotky sa dá vyklopiť a plynulo otvoriť. Špeciálny vetrolam Vám umožňuje vychutnať si slnko a čerstvý vzduch aj pri rýchlej jazde. Pred intenzívnym slnečným žiarením Vás chránia nielen stmavené sklá, ale aj praktická roletka, ktorú môžete použiť aj pri otvorenom okne.

KOMFORT

Sedadlá. Viac ako len pohodlné

Z elegantných športových sedadiel v koženej výbave "Vienna" (na želanie) sa Vám vôbec nebude chcieť vystúpiť. O perfektný komfort sa postará funkcia vyhrievania sedadiel a bederná opierka. Na želanie sa dodáva prírodnou kožou potiahnutý aj trojramenný volant, hlavica radiacej páky a rukoväať ručnej brzdy. Takto si počas každej jazdy vychutnáte pocit exkluzívnej výbavy.

Priestorový koncept. Viac ako veľkorysý

Nová Jetta poslúži nadpriemerným priestorom, a to od miesta vodiča až po batožinový priestor. Vďaka tomu sa z veľkého priestoru v oblasti kolien tešia nielen pasažieri na predných, ale ja na zadných sedadlách. Pri väčšom množstve batožiny ukáže svoju silnú stránku batožinový priestor s objemom 510 l. No ak by ste museli previesť ešte viac vecí, stačí sklopiť operadlá zadných sedadiel a získate ešte viac miesta.

Bezkľúčový prístup. Viac ako praktický

Úplne zabudnúť na kľúče pri novej Jette ešte nemôžete, ale takmer už áno. Vďaka bezkľúčovému prístupu stačí, keď máte kľúč pri sebe. Akonáhle sa nachádzate v oblasti asi 1,5 metra od vozidla a uchopíte kľučku dverí, vozidlo sa automaticky odomkne. Motor naštartujete jednoducho stlačením štartovacieho tlačidla, pričom kľúč zostane pohodlne vo Vašom vrecku.

Klimatizácia "Climatronic". Viac ako príjemá

Chcete si zachovať chladnú hlavu alebo mať príjemne teplo? S dvojzónovou klimatizáciou „Climatronic“ (dodáva sa na želanie) stačí pre vytvorenie príjemnej klímy stlačiť tlačidlo pre nastavenie klimatizácie. Teplota je regulovaná elektronicky, pričom každá zóna sa dá nastaviť samostatne. Kým sa Vy sústredíte na cestu, kontroluje senzor kvality vzduchu kvalitu vonkajšieho ovzdušia a podľa potreby automaticky zapne vnútornú cirkuláciu vzduchu.

ASISTENČNÉ SYSTÉMY

Light Assist. Svetlo alebo tma

Na želanie dodávaná regulácia diaľkových svetiel „Light Assist“ zabezpečuje prostredníctvom automatickej regulácie diaľkových svetiel lepšiu bezpečnosť v premávke. Informácie o ostatných účastníkoch cestnej premávky a verejnom osvetlení registruje kamera umiestnená vo vnútornom spätnom zrkadle a informuje systém regulácie diaľkových svetiel „Light Assist“. Od rýchlosti 60 km/h a v tme zapne systém diaľkové svetlá samostatne, ak sa pred Vami alebo oproti Vám objaví vozidlo, svetlá automaticky stlmí.

Asistent rozbehu do kopca. Vysoko alebo vyššie

Štandardne dodávaný asistent rozbehu do kopca riadi v kopci moment pri rozbiehaní a pomocou zásahu do brzdovej sústavy spolu s hydraulickým komfortným brzdovým asistentom a riadením prevodovky zabráni vozidlu posúvať sa dozadu. Vodičovi pri rozbehu v kopci ponúka jednoduché a komfortné ovládanie vozidla. Pôsobivo zabráni cúvaniu vozidla dozadu alebo uduseniu motora.

Tempomat. Obratne alebo bezstarostne

Predovšetkým na dlhých cestách poskytuje vodičovi väčší komfort tým, že ho pri jazde účinne podporuje. Tempomat (štandard od stupňa výbavy Comfortline) zabezpečuje v Jette to, že si systém zapamätá vodičom zvolenú rýchlosť a konštantne ju udržiava. Pritom rýchlosť sa dá manuálne krátkodobo zvýšiť alebo znížiť o presne definovanú hodnotu. Tempomat sa deaktivuje stlačením brzdového alebo spojkového pedála.

Light & Vision paket. Prísť alebo odísť.

Nová Jetta sa vždy prejaví v najlepšom svetle: S funkciou „Coming-home“ a „Leaving-home“ sa dajú svetlá vozidla využiť na osvetlenie chodníka k domu, prípadne z domu k autu. Ak vodiča oslňuje za ním idúce vozidlo, pomôže automaticky stmievateľné vnútorné spätné zrkadlo. A ani v daždi Vás Jetta nezradí: daždový senzor automaticky reguluje intervaly stierania podľa intenzity dažďa.

TECHNIKA

TSI. Maximálne účinné

Minimálne otáčky, maximálny krútiaci moment: osvedčená TSI technológia v novej Jette získa aj z malého zdvihového objemu maximálnu dynamiku a minimálnu spotrebu. Priame vstrekovanie benzínu je efektívne kombinované s jedným turbodúchadlom alebo preplňovaním prostredníctvom turbodúchadla a kompresora. Vďaka tomu je benzín spaľovaný mimoriadne efektívne, takže dynamika motora TSI je výrazne vyššia, ako pri konvenčných sacích motoroch.

TDI. V porovnaní neporaziteľný

TDI agregáty v novej Jette presvedčia najmodernejšou dieselovou technológiou: vďaka motorom s Common rail technológiou najnovšej generácie. Nakoniec priame vstrekovanie dieselu ponúka momentálne maximálny stupeň účinnosti motora. Opatrenia vo vnútri motora a efektívna úprava výfukových plynov zabezpečujú nízke emisie a tomu odpovedajúce zaradenie do čo najnižších stupňov zákonnej klasifikácie. A aj pre Turbodiesel od značky Volkswagen platí: už od nízkych otáčok dosahujú vysoký krútiaci moment.

Dvojspojková prevodovka DSG. Športovo komfortná

S dvojspojkovou prevodovkou DSG je každá jazda v novej Jette mimoriadne efektívna. A neobmedzuje ani radosť z jazdy: vďaka plynulej zmene rýchlostných stupňov bez prerušenia hnacej sily, napriek manuálnemu radeniu rýchlostných stupňov. V kombinácii s na želanie dodávanými radiacimi pádlami na multifunkčnom volante má radenie ešte o niečo športovejší charakter. V závislosti od typu motora sa dodáva sedem- alebo šesťstupňová dvojspojková prevodovka DSG.

BlueMotion Technology. V ekologickej oblasti.

Nová Jetta s BlueMotion Technology presvedčí výrazne zníženou spotrebou paliva a nízkymi emisiami pri dynamickom výkone. Vďačí za to inteligentnej technológii so zníženými voľnobežnými otáčkami, dlhšími prevodmi vyšších prevodových stupňov, pneumatikami s optimalizovaným odporom pri jazde a nakoniec vďačí za to aj Vám, ak sa budete riadiť našimi odporučeniami pre voľbu najefektívnejšieho rýchlostného stupňa.

Mohlo by Vás zaujímať:

Akcie Volkswagen

Aktuality Volkswagen

Autá Volkswagen na predaj

Kontakty Volkswagen

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: