Viac o VW Multivan

INTERIÉR

Výbava

K výnimočnej atmosfére vnútorného priestoru nového modelu Multivan prispievajú kvalitné materiály s vysokou úrovňou spracovania. Okamžite si ich všimnete hlavne na novej palubnej doske. Luxusný dojem vytvára doplnková výbava, napríklad koberec v priestore pre pasažierov a vyberaná kvalita materiálov alebo komfortný stropný panel s výduchmi klimatizácie a nastaviteľnými svetlami na čítanie.

Flexibilita

Vnútorný priestor nového modelu Multivan je maximálne flexibilný. Samostatné sedadlá druhého radu sa dajú otáčať o 360 stupňov. Certifikovaný systém ISOFIX dodatočne ponúka bezpečný základ pre prepravu malých pasažierov. A výnimočne veľkorysý priestor v oblasti hlavy a nôh ponúka komfortné cestovanie aj pri cestách na veľké vzdialenosti.

Systém koľajníc

Priestor pre cestujúcich a batožinový priestor nového modelu Multivan sa na ploche 4,3 m2 dá usporiadať podľa vlastných potrieb. Inteligentný systém koľajníc umožňuje jednoduché a takmer plynulé posúvanie trojitého zadného sedadla, na želanie dodávaného multifunkčného stolíka a v závislosti od výbavy dodaných samostatných sedadiel.

Multifunkčný stolík

Okrem okrúhlej dosky ponúka tento stolík mnohé odkladacie priehradky na uloženie malých a veľkých cestovných potrieb. Keď ho nepoužívate, stačí stolovú dosku otočiť o 90 stupňov, sklopiť ju a zasunúť do nohy stola. Pomocou obidvoch stredových koľajníc môžete potom multifunkčný stolík zasunúť medzi samostatné sedadlá v druhom rade.

Na želanie sa dodáva pre Multivan Comfortline. Pre Multivan Highline je súčasťou sériovej výbavy.

EXTERIÉR

Dizajn

Mnohé detaily prednej časti nového modelu Multivan boli prepracované a môžu sa pochváliť novým dizajnom a kvalitnými akcentmi, ako sú chrómové lišty na maske chladiča. Vďaka moderným líniám teraz výnimočne vyniká čistý tvar veľkopriestorovej limuzíny.

Predná časť

Predné partie nového modelu Multivan charakterizujú okrem nových voliteľne dostupných Full LED svetlometov aj chrómové lišty na čierno lakovanej maske chladiča. Predná časť má mnoho nových horizontálnych línií, vďaka ktorým pôsobí vozidlo opticky širšie a nižšie.

Svetlá

Nové svetlomety modelu Multivan majú mimoriadne výrazný dizajn. Na želanie sa dajú vybaviť vysoko účinnými LED. Denné svetlá integrované do svetlometov sa automaticky aktivujú pri zapnutí zapaľovania a zvyšujú viditeľnosť na cestách.

Hmlové svetlomety

Hmlové svetlomety s aktívnou funkciou pri odbočovaní sa pri zlých poveternostných podmienkach postarajú o optimálny výhľad. Pri odbočovaní osvetlí oblasť cesty hmlový svetlomet bližšie k zákrute a postará sa o optimálne osvetlenie cesty.

 Diely vo farbe karosériE

Kľučky dverí a kryty vonkajších spätných zrkadiel sa pre nový Multivan Comfortline štandardne dodávajú vo farbe karosérie a vytvárajú jednotný, luxusný vzhľad. Multivan Highline je okrem toho sériovo vybavený chrómovou lištou na bokoch.

Zadné dvere

Zadné dvere nového modelu Multivan boli úplne prepracované a vybavené veľkým zadným oknom, ktoré zabezpečí v priestore pre cestujúcich viac svetla a vodičovi lepší výhľad dozadu. Madlo zadných dverí je z ergonomického hľadiska veľmi vhodne umiestnené. Multivan Highline štandardne disponuje elektrickým zatváracím servomechanizmom zadných dverí.

Zadné svetlá

Zadné svetlá nového modelu Multivan sú vytvorené v štýle modernej dizajnovej línie a veľkopriestorovej limuzíne dodávajú výrazný vzhľad. Multivan sa na želanie dodáva so zadnými LED svetlami.

Disky

Pre nový Multivan je k dispozícii široká ponuka diskov z ľahkých zliatin - od klasických štýlových až po športovo moderné. Každý si vyberie podľa vlastného vkusu. Nové v ponuke sú na želanie dodávané 16" disky z ľahkých zliatin "Clayton", 17" disky z ľahkých zliatin "Devonport" alebo výnimočné 18" disky z ľahkých zliatin "Springfield".

BEZPEČNOSŤ

Airbagy

Airbagy poskytujú najlepšiu možnú ochranu v prípade čelného alebo bočného nárazu. Ak chcete na sedadlo spolujazdca umiestniť detskú sedačku, možno airbag spolujazdca deaktivovať kľúčom vozidla. V priestore pre pasažierov chránia cestujúcich na želanie dodávané hlavové airbagy.

Multikolízna brzda

Štandardne dodávaná multikolízna brzda začne po náraze vozidlo spomaľovať, aby sa v ideálnom prípade vyhlo následnej kolízii. Systém sa aktivuje, keď dva nezávislé senzory zaznamenajú náraz. Po krátkom zásahu brzdovej sústavy je automobil pozvoľna spomalený na rýchlosť 10 km/h, pričom vodič môže kedykoľvek prevziať kontrolu nad vozidlom.

Brzdový asistent

Brzdový asistent rozpozná rýchlosť, akou vodič stláča brzdový pedál. Pri reflexívnom alebo núdzovom brzdení vytvorí systém rýchlo plný brzdný tlak.

Elektronický stabilizačný program

Vždy drží stopu. Elektronický stabilizačný program vrátane elektronickej uzávierky diferenciálu (EDS) zabráni vozidlu dostať sa do šmyku, pomocou kontrolovaných zásahov brzdového systému a riadenia motora. Antiblokovací systém (ABS) zlepšuje ovládateľnosť vozidla pri prudkom brzdení. Protipreklzový systém (ASR) umožňuje harmonický rozjazd a zrýchlenie na rôznych typoch povrchov vozovky.

ASISTENČNÉ SYSTÉMY

"Side Assist"

Keď systém "Side Assist" pomocou senzorov zaznamená pri zmene jazdného pruhu iné vozidlo v oblasti mŕtveho uhlu, upozorní Vás na to ikonou vo vonkajšom spätnom zrkadle.

"Light Assist"

Na želanie dodávaný systém automaticky prepína medzi diaľkovými a stretávacími svetlometmi pri vozidlách vo Vašom a opačnom smere jazdy skôr, ako ich stihnete oslniť. Od rýchlosti 60 km/h a v úplnej tme sa diaľkové svetlomety zapnú automaticky.

Asistent pre jazdu z kopca

Na želanie dodávaný systém sa postará o bezpečnú a kontrolovanú jazdu z kopca, keďže manažment motora riadi reguláciu otáčok motora a v prípade potreby aktivuje brzdy. Vozidlo sa pohybuje konštantne krokom a znižuje tak záťaž na vodiča.

ACC a "Front Assist"

Adaptívny tempomat ACC prispôsobuje rýchlosť automobilu voči vpredu idúcemu vozidlu a udržiava vodičom prednastavenú rýchlosť a vzdialenosť. Tento asistenčný systém zahŕňa systém sledovania priestoru pred vozidlom "Front Assist" so systémom núdzového brzdenia City Emergency Brake. 
Systém pomocou radarov zaznamená kritické približovanie sa k vozidlu vpredu, načo vodiča upozorní optickým symbolom, akustickým signálom a jemným pribrzdením. Popritom dôjde k priloženiu brzdových doštičiek ku kotúčom a natlakovaniu brzdovej sústavy pre maximálny brzdný účinok. Ak vodič ani po výstrahách nereaguje, vozidlo začne v poslednej kritickej fáze autonómne brzdiť, aby minimalizovalo dôsledky, či v ideálnom prípade úplne predišlo kolízii.

"Rear View"

Cúvacia kamera "Rear View" sprostredkuje na displeji rádia alebo navigačného systému pohľad na priestor za vozidlom a poskytuje účinnú podporu pri cúvaní, špeciálne pri parkovaní. Pri parkovaní Vám zároveň pomáhajú statické pomocné línie.

Parkovacie senzory

Parkovacie senzory varujú vodiča zvukovými signálmi pred prekážkami pred a za vozidlom. Čím je vzdialenosť od prekážky menšia, tým sa frekvencia zvukového signálu zvyšuje a Vám tým uľahčuje parkovanie. V závislosti od verzie rádia alebo navigačného systému je k dispozícii aj vizuálne zobrazenie vzdialenosti.

KOMFORT

Elektricky v 12 smeroch nastaviteľné sedadlo

Sedadlá vodiča a spolujazdca sú elektricky nastaviteľné. Vďaka nastaveniu bedrovej opierky, sklonu operadla, výšky sedadla, sklonu sedacej plochy a pozdĺžnemu nastaveniu si svoju ideálnu polohu nájde každý. Sedadlo vodiča disponuje pamäťovou funkciou pre tri rôzne nastavenia. Zahŕňa tiež vyhrievanie sedadiel pre vodiča a spolujazdca.

Klimatizácia

Aby sa v modeli Multivan cestujúci cítili príjemne aj v extrémnych horúčavách, je vozidlo sériovo vybavené poloautomatickou klimatizáciou "Climatic". Umožňuje oddelené nastavenie intenzity vetrania a teploty. Nový Multivan Highline je vybavený 3-zónovou automatickou klimatizáciou "Climatronic". Tento systém poskytuje oddelenú reguláciu teploty pre vodičov, spolujazdcov a cestujúcich v priestore pre pasažierov.

Sedadlá

Ten, kto sa posadí do kokpitu nového modelu Multivan, sa hneď cíti ako doma. Postarajú sa o to komfortné sedadlá. Sedadlá vodiča a spolujazdca sú ergonomicky čalúnené, každé má dve sklopné lakťové opierky. Okrem toho sú výškovo nastaviteľné a majú bedernú opierku. S takouto výbavou sa dokonca aj cesty na dlhé trasy zmenia na zábavu.

Posuvné dvere

Posuvné dvere nového modelu Multivan sú mimoriadne široké a zabezpečujú pohodlné nastupovanie. Dodávajú sa aj v elektrickej verzii, ktorá sa ovláda pohodlne prostredníctvom diaľkového ovládania alebo tlačidlom na prístrojovej doske (sériová výbava pre Multivan Highline, na želanie pre Trendline a Comfortline). Posuvné dvere sa štandardne dodávajú s detskou poistkou, ktorá bráni nechcenému otvoreniu dverí zvnútra vozidla.

INFOTAINMENT A CAR-NET

Palubný počítač Plus

Na želanie dodávaný palubný počítač Plus informuje vodiča na displeji TFT priamo v jeho výhľade o aktuálnych údajoch, ako sú vonkajšia teplota, dojazd, priemerná spotreba a priemerná rýchlosť. Prostredníctvom tlačidiel multifunkčného volantu môžete pohodlne ovládať palubný počítač Plus a tiež nové rádio a navigačné systémy.

Infotainment

Pre nový Multivan sú k dispozícii tri rádiá a dve navigácie. Napríklad Rádio " Media", ktoré je vybavené 6,33" dotykovým displejom TFT a možnosťou používať aplikácie systému Car-Net App Connect. Pre toto rádio je k dispozícii navigácia "Discover Media", ktorá Vás bezpečne dovedie do cieľa Vašej cesty.

Car-Net

So systémom Car-Net "App-Connect" môžete vybrané aplikácie z inteligentného telefónu zobraziť na displeji rádia "Media". Navigácia "Discover Media" dodatočne podporuje mobilné online služby Car-Net "Guide & Inform".

Ovládanie externých zariadení.

Multivan disponuje novými možnosťami, ako pripojiť inteligentné telefóny, tablety alebo externé hudobné prehrávače k novým rádiám a navigačným systémom a ako ich ovládať. S multimediálnym rozhraním MEDIA-IN môžete MP3 prehrávač ovládať prostredníctvom displeja. Volkswagen Media Control zmení inteligentný telefón alebo tablet na diaľkové ovládanie. A s novým rozhraním pre mobilné telefóny "Comfort" majú telefóny vždy perfektný signál.

MULTIVAN GENERATION SIX

Dvojfarebné lakovanie

Na želanie sa Multivan Generation SIX dodáva s exkluzívnym dvojfarebným lakovaním. Na výber sú kombinácie Biela Candy s červenou "Kirschrot", zelenou metalízou "Bambusgardengreen" alebo béžovou metalízou "Mojave Beige Metallic". Mimoriadne zaujímavá je kombinácia lakov strieborná metalíza "Reflexsilber" s modrou metalízou "Acapulcoblau".

 

 

 

 

Mohlo by Vás zaujímať:

Naše jazdné dojmy s VW Multivan

Akcie VW Úžitkové

Aktuality VW Úžitkové

Autá VW Úžitkové na predaj

Kontakty VW Úžitkové

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: