Nový GOLF a GOLF VARIANT s uvádzacím bonusom až 1000 EUR

Viac

Podporte svoje podnikanie s PODNIKATEĽSKÝM BONUSOM

Viac

Viac o VW Passat Alltrack

DIZAJN

Exteriér

Opustite zaužívanú cestu. Vďaka väčšej svetlej výške sa Passat Alltrack pohybuje suverénne aj v teréne. Športovo "offroadový" dizajn nárazníkov, čierny plastový kryt spojlera a rozšírené prahy dverí opticky zvýrazňujú jeho terénne vlastnosti. Prednú časť vozidla dotvárajú sériové svetlá do hmly a kryty vonkajších spätných zrkadiel v matnom chrómovom prevedení. Zadnej časti dominujú lichobežníkové chrómové koncovky výfukov na obidvoch stranách. Nápis "Alltrack" na maske chladiča, na bokoch a zadných dverách, ale aj strieborné eloxované strešné nosiče dokazujú, že sme kládli veľký dôraz na malé detaily.

Interiér

Kvalitná výbava a perfektné spracovanie je zárukou toho, že sa budete v modeli Passat Alltrack cítiť vždy príjemne. Na palubnej doske Vás určite upútajú analógové hodinky s chrómovým lemom a striebornými ručičkami. Združený prístroj dostal tiež lem v chrómovom prevedení.

Všetci pasažieri si jazdu užijú na komfortných sedadlách s čalúnením Alcantara a látkou "7 Summits". Vodič dostane vozidlo do pohybu pomocou pedálov z brúsenej ušľachtilej ocele. Pri nastupovaní a vystupovaní si určite všimnete robustné prahové lišty z ušľachtilej ocele s nápisom "Alltrack".

Disky

Kvôli terénu si nerobte starosti. So sériovými 17" diskami z ľahkých zliatin "Ancona" jazdíte na novom modeli Passat Alltrack po meste štýlovo a v teréne sebavedome. O ochranu pred odletujúcimi kamienkami sa postarajú rozšírené podbehy kolies s krytmi z čierneho plastu. Na želanie môžete jazdiť na 18" diskoch z ľahkých zliatin "Kalamata" alebo 19" diskoch z ľahkých zliatin "Albertville". Všetky spomínané disky sú exkluzívne vyhradené pre model Passat Alltrack.

Svetlomety

Rozžiaria noc a cez deň Vás nadchnú dynamickým dizajnom. Pretože svetlomety modelu Passat Alltrack dokonale ladia s jeho prednou časťou. Sériovo dodávané svetlá do hmly sa v zlom počasí postarajú o dobrý výhľad  a zvýrazňujú športový vzhľad vozidla.

Na želanie sa môžete rozhodnúť pre LED svetlomety s dynamickým natáčaním svetiel do zákrut a denné LED svetlá. Ich výhodami sú nízka spotreba energie, dlhá životnosť a farba svetla podobná dennému. 

OFFROAD

4MOTION

Passat Alltrack je sériovo vybavený systémom 4MOTION, čo mu aj v náročnom teréne zabezpečí perfektnú trakciu. Stály pohon všetkých kolies 4MOTION automaticky rozdeľuje hnaciu silu medzi prednú a zadnú nápravu tak, aby bolo každé jedno koleso poháňané podľa aktuálneho povrchu cesty. Zabráni tak pretočeniu alebo zablokovaniu kolies na ceste alebo v teréne. Okrem toho zabezpečuje optimálnu smerovú stabilitu. Pohon všetkých kolies 4MOTION je nepretržite aktívny, reaguje v zlomku sekundy a na zlom povrchu cesty a pri zlom počasí prispieva k Vašej bezpečnosti.

Podvozok

Sériovo dodávaný podvozok do zhoršených podmienok filtruje nerovnosti cesty. Je zvýšený o 27,5 mm, aby vozidlo neostalo sedieť na prekážke. Vysoké obrubníky, hlboké výtlky a nespevnená cesta nepredstavujú žiaden problém. Pevný ochranný kryt motora a prevodovky vpredu a ochranný kryt vzadu chráni vozidlo pred poškodením.

Výber režimu jazdy

Okrem troch jazdných režimov "Eco", "Normal" a "Sport" je Passat Alltrack vybavený jazdným režimom "Offroad", ktorý aktivuje antiblokovací systém optimalizovaný pre jazdu v teréne a prispôsobí charakteristiku plynového pedála. Asistenčný systém rozbehu pri stúpaní a zjazdu z kopca dokáže zabrániť cúvaniu vozidla v kopci a obmedzuje krútiaci moment pri jazde z kopca.

V závislosti od toho, ktorý režim jazdy si vyberiete, získate ideálne nastavenie podvozku, motora a prevodovky alebo budete jazdiť mimoriadne úsporne. Dokonca si môžete individuálne prispôsobiť klimatizáciu, svetlomety a  nastavenie rôznych asistenčných systémov. V kombinácii s na želanie dodávanou adaptívnou reguláciou podvozka DCC získate hydraulickú reguláciu tlmičov.

Area View

Je veľa momentov, v ktorých Vám môže na želanie dodávaný systém "Area View" pomôcť zachovať si prehľad. Štyri kamery modelu Passat Alltrack prenášajú na želanie pohľad na okolie vozidla na displej Vášho infotainment systému. Vďaka tomu môžete vidieť aj smery, na ktoré by ste z pozície vodiča mali obmedzený výhľad. S touto funkciou navediete vozidlo presne k prívesu alebo pri cúvaní obídete prekážky. Systém "Area View" je mimoriadne komfortný, keď máte pri manévrovaní vozidla málo priestoru, pretože Vám poskytne pohľad na všetky strany Vášho vozidla.

Spojením všetkých štyroch kamier vytvorí systém 3D pohľad z vtáčej perspektívy. Pohľad z vtáčej perspektívy Vám v obmedzenom rozsahu viditeľnosti kamier ukáže, čo sa deje okolo Vášho vozidla Passat Alltrack. V náročnom teréne je tento systém veľkou výhodou, pretože sa vďaka nemu dokážete lepšie orientovať.

KOMFORT

Personalizácia

Ak Passat Alltrack pravidelne využívajú viacerí vodiči, určite ocenia sériovo dodávanú funkciu personalizácie, ktorá umožňuje zapamätať si individuálne nastavenia jednotlivých vodičov. Vo vozidle stačí, keď sa vodič prihlási prostredníctvom združeného prístroja alebo je, vďaka funkcii "Key Memory", identifikovaný pomocou kľúča od vozidla. Systém potom načíta a zrealizuje osobné nastavenia. Automaticky upraví nastavenie klimatizácie, sedadla, spätného zrkadla, svetla a režimu jazdy. Všetko nájdete tak, ako ste si to uložili do pamäte.

Infotainment

Farebný 5" dotykový displej, priestorový zvuk z 8 reproduktorov, rozhranie Bluetooth a možnosť pripojenia pre smartfón a MP3 prehrávač. Sériové rádio "Composition Colour" má všetko, aby Vám na cestách poskytlo potrebné informácie a zabavilo Vás. Okrem dobrého príjmu Vášho obľúbeného rádia disponuje CD prehrávačom a slotom na SD karty.

Na výber máte najmodernejšie navigačné systémy "Discover Media" a "Discover Pro". Obidva systémy sú vybavené veľkými, farebnými dotykovými displejmi. Jednoduché ovládanie, rôzne možnosti pripojenia a rozhranie Bluetooth pre telefonovanie s handsfree. Infotainment systém "Discover Pro" môžete ovládať dokonca hlasom.

S na želanie dodávaným modemom "CarStick" pre rádio "Composition Media" a funkciou navigačného systému "Discover Media" vytvoríte vo Vašom modeli Passat Alltrack WIFI. Potrebujete k tomu už len vlastnú SIM kartu (nie je súčasťou výbavy) a získate prístup napríklad k užitočným službám Car-Net.

Rear View

Zaradením spätného chodu sa automaticky zapne na želanie dodávaná kamera vzadu "Rear View". Kamera umiestnená v zadnej časti modelu Passat Alltrack prenáša obraz na displej Vášho infotainment systému. Dodatočne sa na displeji zobrazia pomocné línie, ktoré Vám pomáhajú sa zorientovať. Kamera vzadu "Rear View" Vám v obmedzenom rozsahu viditeľnosti kamery uľahčí manévrovanie s vozidlom a aj prekážky uvidíte ľahšie.

Sedadlá

Váš chrbát by nemal pocítiť, že jazdíte v teréne. Sériové komfortné sedadlá "Alltrack" Vašu chrbticu ergonomicky podporujú. Bočné panely sedadla sú čalúnené kvalitnou a robustnou alcantarou, stredná časť sedadla látkou s dizajnom "7 Summits". Logo Alltrack na operadlách perfektne dotvára exkluzívny vzhľad.

Na želanie získate predné sedadlá s masážnou a vetracou funkciou. Neoceniteľné funkcie nielen počas dlhých ciest. Ak najradšej sedíte na kožených sedadlách, potom sa môžete rozhodnúť pre na želanie dodávanú kožu "Nappa". To, čo majú všetky sedadlá spoločné je, že všetky boli ocenené nezávislým hnutím Za zdravý chrbát.

TECHNOLÓGIE

Adaptívna regulácia podvozka DCC

Passat Alltrack s výkonnými motormi 162 kW TSI alebo 176 kW TDI je štandardne vybavený adaptívnou reguláciou podvozka DCC. Ak sa rozhodnete pre iný motor, potom si tento inteligentný systém môžete objednať z ponuky doplnkovej výbavy. Prostredníctvom nastaviteľných tlmičov podvozka zlepšuje jazdné vlastnosti a stlačením tlačidla Vám ponúka výber športového, komfortného a normálneho nastavenia podvozka. Adaptívna regulácia podvozka DCC pritom nepretržite reaguje na rôzne jazdné situácie, pričom zohľadňuje priebeh brzdenia, natočenie volantu a akceleráciu. Zažite úplne nový pocit z jazdy, pretože nastaveniam sa prispôsobuje aj riadenie.

Head-up displej

Na priesvitnom polykarbonátovom paneli pred čelným sklom sa zobrazujú podstatné informácie. Rýchlosť, dopravné značky, aktivita asistenčných systémov, informácie o nebezpečenstve a pokyny navigácie sa nachádzajú priamo vo výhľade vodiča. Všetky dôležité informácie si viete hneď pozrieť a pritom sa stále sústredíte na cestu. Displej, na ktorom sú údaje zobrazené, môžete zasunúť do palubnej dosky.

Motory

Sériový pohon všetkých kolies modelu Passat Alltrack je podporený modernými, úspornými motormi. Napriek jeho hnacej sile s krútiacim momentom 500 Nm je tento špičkový agregát s výkonom 176 kW (240 k) BiTurbo neobyčajne úsporný so spotrebou 5 litrov nafty na 100 kilometrov. Jeho SCR katalyzátor sa postará o to, aby jeho emisie CO2 zostali na najnižšej možnej úrovni. Celkovo sú pre Passat Alltrack v ponuke štyri motory s priamym vstrekovaním a prepĺňaním turbodúchadlom. Všetky samozrejme spĺňajú emisnú normu Euro 6.

XDS+

S elektronickou uzávierkou diferenciálu XDS+ si pri jazde v zákrutách užijete viac zábavy. Systém cielene pribrzďuje predné koleso na vnútornej strane zákruty tak, aby sa zabránilo jeho pretočeniu. Vďaka lepšej trakcii je aj riadenie presnejšie a vy máte vozidlo pri agilnej jazde perfektne pod kontrolou. Pri motoroch s výkonom 162 kW a 176 kW je elektronická uzávierka diferenciálu XDS+ súčasťou štandardnej výbavy. Pre ostatné motory sa dá objednať z ponuky doplnkovej výbavy.

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: