Podporte svoje podnikanie s PODNIKATEĽSKÝM BONUSOM

Viac

Nový GOLF a GOLF VARIANT s uvádzacím bonusom až 1000 EUR

Viac

Viac o VW Sharan

DIZAJN

Exteriér

Keď sa na Sharan pozriete, upútajú Vás jeho elegantné línie. Prispieva k tomu aj maska chladiča s chrómovými lištami, ktoré sú súčasťou jedinečného, moderného dizajnu modelov Volkswagen.

Dynamický tvar kapoty motora a veľké predné svetlomety zvýrazňujú športovú stránku modelu Sharan rovnako, ako aj široký výber diskov z ľahkých zliatin.

Dizajn zohľadňuje aj vysokú funkčnosť modelu Sharan. Veľké posuvné dvere uľahčujú nastupovanie a pripútanie detí v detských sedačkách. Veľké dvere batožinového priestoru poskytujú pohodlné nakladanie batožiny. Na želanie sa dodáva s elektrickým otváraní a zatváraním. A determálne sklá vzadu absorbujú slnečné žiarenie a znižujú teplotu v interiéri.

Interiér

Štýl sa vraj nedá kúpiť? Nie je to pravda. Minimálne, keď sa rozhodnete pre model Sharan, ten je dokonca výnimočne štýlový. Vďaka čalúneniu z odolných materiálov, pri výbave Highline dokonca z Alcantary. Vďaka dobre tvarovaným, v 6-tich smeroch elektricky nastaviteľným sedadlám, od výbavy Comfortline patria k štandardnej výbave. Vďaka dekoratívnym prvkom z matného chrómu, ktoré sú štandardom od výbavy Trendline. Všetky vytvárajú vyslovene vkusnú atmosféru a pritom predstavujú len niekoľko  prvkov výbavy, vďaka ktorým si môžete vytvoriť Sharan, ktorý zodpovedá vášmu osobnému štýlu.

Panoramatické posuvné a výklopné strešné okno

Pri jazde môžete veľa objavovať a pozorovať. Krajinu, zvieratá, ľudí a odteraz aj slnko, mesiac a hviezdy. Pretože Sharan je na želanie vybavený 1,1 m2 veľkým panoramatickým posuvným a výklopným strešným oknom. Jednoduchým pohybom sa dá otvoriť až za druhú radu sedadiel a v interiéri sa postará o výnimočnú hru svetla. Kvôli dostatočnej ochrane pred slnečným žiarením je sklo posuvného strešného okna tónované. Okrem toho môžete aj počas jazdy otvoriť alebo zatvoriť elektricky ovládanú slnečnú roletu. Slnečná roleta chráni nielen pred slnečnými lúčmi, ale aj pred nepríjemnými turbulenciami vzduchu pri jazde s otvoreným strešným oknom.

Svetlomety

Predné svetlomety modelu Sharan vyzerajú nielen perfektne, ale postarajú sa aj o dokonalý výhľad. Pretože na želanie dodávané bi-xenónové svetlomety s dynamickým natáčaním do zákrut sledujú natočenie volantu a optimalizujú tak osvetlenie vozovky pri prejazde zákrutami a pri odbočovaní. Okrem toho sa stretávacie svetlá prispôsobujú každej jazdnej situácii tak, že v závislosti od rýchlosti sa veľkosť svetelného kužeľa mení. Pri rýchlej jazde sa svetelný kužeľ predĺži. Ďalším špičkovým prvkom je nové denné LED svietenie. Okrem odrazu svetlometov zabezpečujú lepšiu viditeľnosť vozidla cez deň.

KOMFORT

Elektrické posuvné dvere

V pravej ruke máte vašu ratolesť, v ľavej nákupné tašky - pri malých deťoch máte málokedy voľné ruky. Preto Sharan na želanie disponuje elektricky ovládanými posuvnými dverami. Zvonka sa dajú pohodlne ovládať pomocou diaľkového ovládania kľúča, zvnútra komfortne stlačením tlačidla. Pritom sa pohybujú veľmi ľahko. Trieskanie dvermi pri vystupovaní je už minulosťou a poranené prsty tiež.

Akustické čelné sklo

Nastúpte, zatvorte dvere a užívajte si pokoj, ktorý vám ponúka Sharan vďaka akustickému čelnému sklu. Počas jazdy dokáže znížiť hluk až o 5 decibelov. Väčšina hluku preniká do vozidla práve cez čelné sklo. 

Elektrické otváranie zadných dverí batožinového priestoru

Máte plné ruky tašiek a žiadnu chuť položiť ich na zem, aby ste otvorili dvere batožinového priestoru? Potom to jednoducho nechajte na Sharan. Otvorenie a zatvorenie na želanie dodávaného elektrického ovládania zadných dverí môžete aktivovať  už z diaľky pomocou kľúča s diaľkovým ovládaním, potom naložíte svoj nákup a stlačením tlačidla sa zadné dvere samostatne zatvoria, stačí už len nastúpiť a vyraziť vpred. Ak by ste predsa museli niečo z batožinového priestoru vybrať, zadné dvere môžete ľahko otvoriť aj z miesta vodiča.

Bezkľúčový prístup „Keyless Access“

Máte kľúče v nákupnej taške alebo aktovke? V poriadku, pretože Sharan vás pozná aj tak. Vďaka na želanie dodávanému bezkľúčovému a štartovaciemu prístupu "Keyless Access" nastúpite do vozidla a naštartujete aj bez aktívneho použitia kľúča. V podstate ho musíte len nosiť pri sebe, elektronická jednotka potom pri dotyku s kľučkou dverí komunikuje s kľúčom a vy môžete nastúpiť. A motor? Ten naštartujete stlačením tlačidla.

Klimatizácia "Climatronic"

Vľavo, vpravo, vzadu. Sériovo dodávaná plnoautomatická klimatizácia "Climatronic" vytvára v modeli Sharan tri samostatné zóny, aby si vodič, spolujazdec a cestujúci na zadných sedadlách mohli pomocou oddelenej regulácie pre nich nastaviť príjemnú teplotu. Senzor proti zahmlievaniu okien zabezpečuje to, že je klimatizácia využívaná efektívnym spôsobom.

Masážne sedadlo

Sedadlo pre vodiča je vybavené masážnou funkciou, z ktorej sa môže tešiť hlavne vodič. Stlačením tlačidla spustíte na desať minút masáž bedrovej chrbtice. Uvoľnením chrbtice sa uvoľní aj chrbtové svalstvo a vy budete opäť fit pre výzvy všedného dňa. Masážna funkcia sa dá v kombinácii s elektrickým nastavením sedadla objednať pre každé sedadlo vodiča.

PRIESTOR

Easy Entry

Do modelu Sharan môžu pohodlne nastúpiť a usadiť sa aj cestujúci v treťom rade sedadiel. Umožňuje to funkcia pre jednoduché nastupovanie "Easy Entry". Jednoduchým pohybom sa pri na želanie dodávanom 6- a 7-miestnom variante dajú krajné sedadlá v druhom rade ľahko sklopiť a posunúť a uvoľnia miesto pre nastúpenie alebo vystúpenie.

Batožinový priestor

Tomu, kto je počas dňa veľmi zaneprázdnený, by sa mohla hodiť ďalšia konštanta: flexibilita. Preto môžete v modeli Sharan podľa potreby využiť taký úložný priestor, aký potrebujete. Na želanie dodávaný tretí rad sedadiel sa dá z batožinového priestoru jednoduchým pohybom sklopiť. Rovnako jednoducho sa sklopia aj operadlá druhého radu sedadiel a vytvorí sa úplne rovná ložná plocha s objemom batožinového priestoru 2 297 litrov pri 7-miestnom variante a 2 430 litrov pri 5-miestnom variante. Ak by ste potrebovali previezť skutočne dlhý predmet, môžete použiť aj úplne sklápateľné operadlo sedadla spolujazdca (štandard od výbavy Comfortline) a rovnú ložnú plochu zväčšiť ešte viac smerom dopredu.

EasyFold

Buď ako pomocník pri sťahovaní alebo na výprave po obchodných centrách. Keď budete chcieť v modeli Sharan prepraviť veľké množstvo vecí alebo niečo veľké, neskladné predmety, dajú sa operadlá sedadiel druhého a na želanie dodávaného tretieho radu sklopiť jednoduchým pohybom prostredníctvom funkcie "EasyFold" a vytvoríte tak veľkú rovnú plochu.

Cargo management paket

Ten, kto si môže so sebou zobrať veľa vecí, mal by ich aj poriadne zabezpečiť. S na želanie dodávaným balíkom Cargo management zostane v modeli Sharan všetko na svojom mieste. Kotviace oká, dva napínacie pásy na uchytenie batožiny, štyri vodiace koľajnice s dvoma teleskopickými tyčami  a sieť v batožinovom priestore všetko poriadne zabezpečia pre prípad, že by ste museli prudšie brzdiť.

Balík odkladacích priestorov "Plus"

Aj vy ste si už niekedy želali tajného pomocníka, ktorý by upratal namiesto vás? Potom sa tešte na nový Sharan. Na želanie dodávaný balík odkladacích priestorov "Plus" sa postará o to, aby ste vo všetkom mali prehľad. Odkladacie sieťky v batožinovom priestore, odkladacie priehradky vpravo a vľavo v podlahe v druhom rade sedadiel a vyberateľný odpadkový kôš uľahčujú udržiavanie poriadku. Vyklápacie stolíky na operadlách predných sedadiel a držiaky na poháre sa počas jazdy postarajú o to, aby nápoje, obedové nádoby a maľovanky zostali na svojom mieste. Balík odkladacích priestorov "Plus" je štandardom od výbavy Comfortline a pre výbavu Trendline sa dodáva na želanie.

TECHNOLÓGIE

Dvojspojková prevodovka DSG

Je táto automatická prevodovka bežnou automatickou prevodovkou? Nie úplne, pretože 6-stupňová dvojspojková prevodovka DSG predstavuje míľnik vo vývoji konštrukcie prevodoviek. Tvoria ju dve od seba nezávislé prevodovky. Prostredníctvom dvojitej spojky sú obe prevodovky striedavo spojené s motorom podľa aktuálneho prevodového stupňa pomocou dvoch hnacích hriadeľov. Výsledkom je plynulá zmena prevodových stupňov bez prerušenia prenosu krútiaceho momentu so zachovaním komfortu automatickej prevodovky.

Adaptívna regulácia podvozka DCC

S na želanie dodávanou reguláciou podvozka DCC môžete zmeniť charakteristiku podvozka modelu Sharan jediným stlačením tlačidla. Na výber máte režim "normal", "sport" alebo "komfort". Systém s elektricky nastaviteľnými tlmičmi pritom reguluje každý tlmič samostatne. Jednotlivé tlmiče ovláda riadiaca jednotka, ktorá na základe údajov získaných zo senzorov a ďalších systémových informácií (o. i. informácií z riadenia, brzdového systému a asistenčných systémov vodiča) prepočítava optimálne tlmenie pre každé jednotlivé koleso. Systém takto v milisekundách individuálne reaguje na nerovnosti vozovky, zmenu jazdného pruhu alebo prejazd zákrut a hneď sa perfektne prispôsobí povrchu a situácii jazdy.

BlueMotionTechnology

Pretože Sharan rád zanecháva silný dojem, zapôsobí nielen svojim priestorom a širokou ponukou výbavy, ale aj ekologickým prístupom k životnému prostrediu. Umožňujú mu to moderné technológie ako úsporné motory TSI a TDI a automatická dvojspojková prevodovka DSG. Tvoria základ trvalo udržateľných BlueMotion Technologies, ktoré vytvárajú štandardy spolu so systémom štart/stop a rekuperáciou brzdovej energie. Výnimočné na modeli Sharan je to, že všetky varianty sú štandardne vybavené systémami BlueMotion technology.

TSI

Vďaka inovatívnej technike "downsizing" dokážu motory TSI najnovšej generácie vyvinúť enormnú silu súčasne s nízkou spotrebou. Už TSI s výkonom 110 kW (150 k), benzínový motor s objemom 1,4 litra Vás ohromí silnou hnacou silou a nízkymi hodnotami emisií. Dodáva sa buď s manuálnou alebo automatickou dvojspojkovou prevodovkou DSG. Vďaka dvom hnacím hriadeľom automatickej prevodovky sa zmena rýchlostných stupňov realizuje takmer prerušenia prísunu krútiaceho momentu, čo vedie k plynulej a pokojnej jazde. Nové motory TSI samozrejme spĺňajú emisnú normu Euro 6. 

TDI

Výkon motorov TDI pre Sharan siaha od výkonu 85 kW (115 k) až k výkonu 135 kW (184 k). Technológia Common rail  s priamym vstrekovaním a preplňovaním turbodúchadlom sa pritom v každom agregáte postará o maximálny nástup sily pri nízkej spotrebe. Pri modeloch s motorom s výkonmi 110 kW (150 k) a 135 kW (184 k) sa môžete rozhodnúť medzi manuálnou prevodovkou a automatickou dvojspojkovou prevodovkou DSG.

Skvelú trakciu pri takmer všetkých jazdných podmienkach Vám na želanie poskytuje stály pohon všetkých kolies 4MOTION. Optimalizuje správanie sa každého kolesa pri jazde na rôznych typoch povrchov a bráni pretočeniu a zablokovaniu kolesa.

Ako rodinne založenému človeku Vám určite leží na srdci aj životné prostredie. Je to dobrý pocit, že vďaka inovatívnym technológiám od spoločnosti Volkswagen jazdíte s nízkymi hodnotami emisií. Všetky motory samozrejme spĺňajú emisnú normu Euro 6.

ASISTENČNÉ SYSTÉMY

Blind Spot Sensor

Vozidlo nachádzajúce sa v mŕtvom uhle nevidíte ani vo vnútornom ani vo vonkajšom spätnom zrkadle. Ak je však Váš Sharan vybavený na želanie dodávaným systémom "Blind Spot Senzor", žltý výstražný symbol vo vonkajšom spätnom zrkadle Vás upozorní na vozidlo, ktoré sa nachádza v tejto zle viditeľnej oblasti. Ak prehliadnete upozornenie a chcete zmeniť jazdný pruh, asistenčným systém zasiahne v rámci jeho možností do riadenia. Vďaka tomu sa dokážete vyhnúť nehode.

Lane Assist

Jednotvárne cesty, ktoré sú na dlhých trasách skúškou vašej koncentrácie, užšie jazdné pruhy alebo úzke cesty prvej triedy to sú všetko situácie, pri ktorých ste radi, že v modeli Sharan dáva pozor ešte niekto iný na to, aby ste zostali v jazdnom pruhu. Na želanie dodávaný asistent udržania jazdného pruhu "Lane Assist" registruje prostredníctvom kamery integrovanej do vnútorného spätného zrkadla značenie jazdných pruhov a vyhodnocuje polohu vozidla. Ak sa Sharan odkloní od svojho smeru, systém ho na to upozorní korigujúcim zásahom do riadenia. Ak je systém aktívny, od rýchlosti 65 km/h sa samostatne zapne, pri nižšej rýchlosti alebo pri zapnutí smerového svetla sa vypne.

Multikolízna brzda

Multikolízna brzda v modeli Sharan zasahuje vtedy, keď vodič nereaguje dostatočne rýchlo. Systém takto môže zabrániť reťazovej kolízii tak, že okamžite začne brzdiť. Multikolízna brzda dokáže v rámci možností daných systémom zabrániť tomu, aby sa vozidlo dostalo do šmyku. V ideálnom prípade ochráni pasažierov modelu Sharan a ostatných účastníkov premávky pred zranením spôsobeným reťazovou kolíziou. Vodič môže zásah asistenčného systému stlačením plynového alebo brzdového pedála kedykoľvek deaktivovať.

Multikolízna brzda je v modeli Sharan súčasťou štandardnej výbavy.

ACC

Na želanie dodávaná automatická regulácia odstupu ACC so systémom sledovania okolia "Front Assist" vrátane funkcie núdzového brzdenia City Brake (štandard od výbavy Highline) Vám pri jazde na cestách a na diaľnici v modeli Sharan ušetrí veľa stresu. Pretože systém dokáže v rámci jeho možností automaticky udržiavať zvolený odstup od vozidla do rýchlosti až 160 km/h. Vy pritom sami regulujete želaný odstup.

Pri núdzovom brzdení môže byť každý meter rozhodujúci. So systémom sledovania okolia "Front Assist" sa v ideálnom prípade do takejto kritickej situácie ani nedostanete. A ak je situácia predsa hraničná, môže na želanie dodávaný systém v rámci jeho možností pomôcť skrátiť brzdnú dráhu.

Systém priebežne meria vzdialenosť od vozidla pred Vami. Ak začne byť vzdialenosť kritická a mohlo by dôjsť ku kolízií, systém "Front Assist" Vás na to upozorní akustickým signálom a krátkym stlačením brzdového pedála.

Ak nereagujete, systém uvoľní brzdový pedál. A súčasne pripraví plný brzdný výkon, takže aj pri slabom stlačení brzdového pedála sa prejaví jeho plný výkon. V prípade, že sa už nedá vyhnúť kolízii, vždy sa dajú zmierniť následky nehody.

Light Assist

Diaľkové svetlá zapnuté - diaľkové svetlá vypnuté. Aj vy ste si už niekedy želali, aby ste sa o zapínanie a vypínanie diaľkových svetiel nemuseli starať? Potom si vo vašom modeli Sharan doprajte asistenta regulácie diaľkových svetiel "Light Assist". Vďaka automatickému ovládaniu diaľkových svetiel vám poskytne väčší komfort a bezpečnosť na ceste. Kamera integrovaná vo vnútornom spätnom zrkadle pozoruje premávku. Od rýchlosti 60 km/h a v tme diaľkové svetlá samostatne zapne. Ak systém rozpozná vozidlá idúce pred vami a v protismere,  diaľkové svetlá automaticky stlmí aby neoslňoval ostatných vodičov.

INFOTAINMENT

Rádiá

Pre Sharan sa dodávajú dve rádiá s jednoduchým ovládaním, ktoré sa postarajú o dobrú náladu. Rádio "Composition Colour" s farebným, 12,7 cm veľkým dotykovým displejom disponuje nielen optimalizovaným príjmom, ale aj mnohými možnosťami prehrávania a pripojenia. Integrovaný CD prehrávač rozpozná súbory MP3 a prostredníctvom mediálnej zásuvky AUX-IN môžete pripojiť takmer každé mobilné hudobné zariadenie. Prostredníctvom slotu na pamäťové karty si viete prehrať aj audio knihy a hudobné súbory.

Rádio "Composition Media" disponuje okrem toho aj všestranným USB pripojením a integrovanou prípravou pre mobilné telefóny s rozhraním BlueTooth. Jeho na dotyk citlivý displej je veľký 16,5 cm.

Navigácia

Na želanie dodávaná navigácia "Discover Media" dokáže viac, ako len Vás navigovať na ceste k Vášmu cieľu. "Discover Media" s farebným displejom s uhlopriečkou 16,5 cm s vysokým rozlíšením sa vďaka senzorike priblíženia ovláda mimoriadne pohodlne. Integrovaný CD prehrávač prehráva aj hudbu a audio knihy vo formáte MP3, AAC a WMA. K dispozícii máte jedno digitálne pripojenie USB, analógové pripojenie AUX-IN a dva sloty na SD karty, ale aj možnosť telefonovať v aute s inteligentným telefónom prostredníctvom rozhrania Bluetooth. Okrem plánovania trasy je funkcia "Point of interest" pre vyhľadávanie cieľov, ako sú historické pamiatky, obchody a reštaurácie príjemným spestrením.

Car-Net Guide & Inform

S balíkom služieb Guide & Inform systému Car-Net Vám Vaša navigácia v novom modeli Sharan poskytne ešte viac informácií. Vďaka ním obídete nielen dopravné zápchy, ale aj perfektne sa zorientujete aj v informáciách o počasí a mimoriadnych cieľoch. Váš cieľ takto dosiahnete podstatne ľahšie.

Vďaka údajom z internetu sa systém Car-Net aktualizuje samostatne a vždy pre Vás vyhľadá tie najvýhodnejšie trasy. Ak sa na Vašej trase vytvorí dopravná zápcha, systém Vás šikovne a včas odkloní. S integrovanou funkciou vyhľadávania mimoriadnych cieľov objavíte reštaurácie, múzeá alebo kiná. S týmto systémom sa Vám v novom modeli Sharan otvoria nové ciele.

App-Connect

Car-Net App-Connect* Vám teraz ponúka možnosť, aby ste mohli certifikované aplikácie pre inteligentné telefóny ovládať prostredníctvom dotykového displeja Vášho na želanie dodávaného systému infotainment. Aplikácia v inteligentnom telefóne sa pritom zobrazí na displeji v modeli Sharan. Napríklad môžete s aplikáciou miRoamer objavovať internetové rádiá, s aplikáciou Parkopedia získať informácie o parkovacích miestach alebo s aplikáciou MyGuide vyhľadať zaujímavé ciele vhodné pre Vašu aktuálnu situáciu. Možností bude čoraz viac, pretože pre systém App-Connect sa nepretržite vyvíjajú nové aplikácie. 

 

 

 

 

 

Mohlo by Vás zaujímať:

Naše jazdné dojmy z nového Sharana si môžte prečítať tu

Akcie Volkswagen

Aktuality Volkswagen

Autá Volkswagen na predaj

Kontakty Volkswagen

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: