Viac o VW Transporter dodávka, Valník

INTERIÉR

Nakladací priestor

Nový Transporter Skriňová dodávka má najvyšší nakladací priestor vo svojej triede, vďaka ktorému ľahko splníte aj mimoriadne veľké a ťažké úlohy. Dve dĺžky rázvoru a tri varianty vyhotovenia strechy poskytnú objem nakladacieho priestoru až 9,3 m3 a zvládnu transport nákladu s váhou až 1,4 tony. Transporter Skriňová dodávka má vo vnútri priestor až na tri europalety.

Dvojsedadlo

Transporter valník a Transporter podvozok je sériovo vybavený dvojsedadlom pre spolujazdca. Operadlo sedadla môže byť na želanie dodané s výklopným úložným priestorom, v ktorom sú integrované dva držiaky na poháre a jeden na pero.

Pracovné miesto

Nový Transporter je vybavený presne na to, aby Vás počas bežného pracovného dňa presvedčil svojimi sofistikovanými vlastnosťami. A platí to aj pre pracovné miesto vodiča. Postarajú sa o to individuálne možnosti nastavenia sedadla, šikovné úložné priestory a vďaka kvalitnému spracovaniu robustný vnútorný priestor.

Volant

Multifunkčný kožený volant ponúka vysoký komfort ovládania systémov a funkcií. Prostredníctvom tlačidiel na volante môžete ovládať napríklad rádio, navigačný systém, Váš mobilný telefón alebo tempomat.

Systém úložných priestorov

Multifunkčný systém úložných priestorov modelu Transporter zahŕňa 16 sofistikovaných riešení pre perfektnú organizáciu každodenných pracovných povinností. Viaceré otvorené priestory a priehradky poskytujú úložný priestor pre väčšie predmety. Držiak na poháre drží poháre s nápojmi bezpečne na mieste a vďaka úložnej priehradke s rozmermi formátu DIN A4 máte všetky dôležité dokumenty poruke.

EXTERIÉR

Dizajn

Precízne línie a čisté hrany dodávajú novému modelu Transporter výrazný a profesionálny charakter. Nové halogénové svetlomety H4 a čierna maska chladiča s chrómovou lištou sa skvele hodia k dizajnu prednej časti vozidla. Celkový vzhľad prezentuje profesionálnosť a kompetentnosť, pretože profesionáli chcú vždy zanechať ten najlepší dojem.

Zadné dvere

Nekompromisnú flexibilitu modelu Transporter prezentuje aj nový dizajn zadných partií. 10 rôznych riešení zadnej časti automobilu ponúka pre každé použitie na mieru vytvorený prístup do vnútorného priestoru. Zadné krídlové dvere nakladacieho priestoru sa sériovo dodávajú pre vozidlo s normálnou a stredne vysokou strechou, na želanie je vozidlo vybavené zadnými výklopnými dverami. Pre automobil s vysokou strechou sa štandardne dodávajú vysoké zadné krídlové dvere. V ponuke sú so zadným presklením alebo celoplechové a majú uhol otvorenia až 250°.

Posuvné bočné dvere

Nový Transporter je sériovo vybavený širokými posuvnými dverami na pravej strane. Na želanie sa dodávajú aj druhé dvere na ľavej strane. Obidvoje dvere sú štandardne vybavené detskou poistkou, ktorá bráni nechcenému otvoreniu dverí zvnútra vozidla. Nové sedadlá s funkciou Easy-Entry u verzie Kombi poskytujú komfortné nastupovanie k tretiemu radu sedadiel.

Hmlové svetlomety

S hmlovými svetlometmi s aktívnou funkciou pri odbočovaní je vodič pripravený aj na zlé počasie. Nezáleží na tom, či vonku práve husto sneží, výdatne prší alebo je hmla, pretože hmlové svetlomety s aktívnou funkciou pri odbočovaní zlepšujú výhľad a zabezpečujú optimálne osvetlenie vozovky. Pri odbočovaní osvetlí cestu a jej okolie hmlový svetlomet bližšie k zákrute.

BEZPEČNOSŤ

Elektronický stabilizačný program

Vždy drží stopu. Elektronický stabilizačný program vrátane elektronickej uzávierky diferenciálu (EDS) zabráni vozidlu dostať sa do šmyku, pomocou kontrolovaných zásahov brzdového systému a riadenia motora. Antiblokovací systém (ABS) zlepšuje ovládateľnosť vozidla pri prudkom brzdení. Protipreklzový systém (ASR) umožňuje harmonický rozjazd a zrýchlenie na rôznych typoch povrchov vozovky.

Airbagy

Airbagy poskytujú najlepšiu možnú ochranu v prípade čelného alebo bočného nárazu. Airbag spolujazdca možno deaktivovať kľúčom vozidla.

Multikolízna brzda

Štandardne dodávaná multikolízna brzda začne po náraze vozidlo spomaľovať, aby sa v ideálnom prípade vyhlo následnej kolízii. Systém sa aktivuje, keď dva nezávislé senzory zaznamenajú náraz. Po krátkom zásahu brzdovej sústavy je automobil pozvoľna spomalený na rýchlosť 10 km/h, pričom vodič môže kedykoľvek prevziať kontrolu nad vozidlom.

Brzdový asistent

Brzdový asistent rozpozná rýchlosť, akou vodič stláča brzdový pedál. Pri reflexívnom alebo núdzovom brzdení vytvorí systém rýchlo plný brzdný tlak.

ASISTENČNÉ SYSTÉMY

"Rear View"

Cúvacia kamera "Rear View" sprostredkuje na displeji rádia alebo navigačného systému pohľad na priestor za vozidlom a poskytuje účinnú podporu pri cúvaní, špeciálne pri parkovaní. Pri parkovaní Vám pomáhajú statické pomocné línie.

Parkovacie senzory

Parkovacie senzory varujú vodiča zvukovými signálmi pred prekážkami pred a za vozidlom. Čím je vzdialenosť od prekážky menšia, tým sa frekvencia zvukového signálu zvyšuje a Vám uľahčuje parkovanie. V závislosti od verzie rádia alebo navigačného systému je k dispozícii aj vizuálne zobrazenie vzdialenosti.

Asistent pre jazdu z kopca

Na želanie dodávaný systém sa postará o bezpečnú a kontrolovanú jazdu z kopca, keďže manažment motora riadi reguláciu otáčok motora a v prípade potreby aktivuje brzdy. Vozidlo sa pohybuje konštantne krokom a znižuje tak záťaž na vodiča.

"Side Assist"

Keď systém "Side Assist" pomocou senzorov zaznamená pri zmene jazdného pruhu iné vozidlo v oblasti mŕtveho uhlu, upozorní Vás na to ikonou vo vonkajšom spätnom zrkadle.

ACC a "Front Assist"

Adaptívny tempomat ACC prispôsobuje rýchlosť automobilu voči vpredu idúcemu vozidlu a udržiava vodičom prednastavenú rýchlosť a vzdialenosť. Tento asistenčný systém zahŕňa systém sledovania priestoru pred vozidlom "Front Assist" so systémom núdzového brzdenia City Emergency Brake. 
Systém pomocou radarov zaznamená kritické približovanie sa k vozidlu vpredu, načo vodiča upozorní optickým symbolom, akustickým signálom a jemným pribrzdením. Popritom dôjde k priloženiu brzdových doštičiek ku kotúčom a natlakovaniu brzdovej sústavy pre maximálny brzdný účinok. Ak vodič ani po výstrahách nereaguje, vozidlo začne v poslednej kritickej fáze autonómne brzdiť, aby minimalizovalo dôsledky, či v ideálnom prípade úplne predišlo kolízii.

"Light Assist"

Na želanie dodávaný systém automaticky prepína medzi diaľkovými a stretávacími svetlometmi pri vozidlách vo Vašom a opačnom smere jazdy skôr, ako ich stihnete oslniť. Od rýchlosti 60 km/h a v úplnej tme sa diaľkové svetlomety zapnú automaticky.

INFOTAINMENT A CAR NET

Palubný počítač Plus

Na želanie dodávaný palubný počítač Plus informuje vodiča na monochromatickom displeji TFT o aktuálnych údajoch, ako sú vonkajšia teplota, dojazd, priemerná rýchlosť a priemerná spotreba.

Infotainment

Nové komfortné infotainment systémy ponúkajú veľké množstvo užitočných funkcií. Rádio "Media" Vás nadchne intuitívnym dotykovým displejom a jednoduchým ovládaním. S hlasovým ovládaním môžete ovládať dôležité funkcie systému bez toho, aby ste dali ruky dole z volantu. Okrem toho prostredníctvom USB slotu pripojíte k rádiu externé dátové zariadenia, napríklad MP3 prehrávač.

Car-Net

Pomocou mobilných online služieb môžete zobraziť vybrané aplikácie z inteligentného telefónu na displeji rádia "Media" alebo navigácie "Discover Media".

 

 

Mohlo by Vás zaujímať:

Akcie VW Úžitkové

Aktuality VW Úžitkové

Autá VW Úžitkové na predaj

Blog VW Úžitkové

Kontakty VW Úžitkové

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: