VW Crafter podvozok, Valník

Postavte Vašu prácu na mimoriadne solídnom základe. Najlepšie na nosnej a stabilnej konštrukcii modelu Crafter podvozok. Či už ako uzavretá kabína alebo dvojitá kabína - široká ponuka bude vyhovovať Vaším požiadavkám. Z množstva rôznych tried hmotností a dĺžok nadstavieb, ako aj troch variant rázvorov si môžete zvoliť tú správnu kombináciu pre Vašu nadstavbu. Na želanie bude k elektronike vozidla integrované elektrické rozhranie pre pripojenie externých elektrických zariadení. Je to inteligentné spojenie medzi základňou vozidla a nadstavbou a dá sa nakonfigurovať pre ovládanie dodatočných funkcií. Potrebnú energiu poskytnú prídavné pohony - príprava pre prídavný pohon je pre všetky výkonové triedy štandardom, prídavný pohon prevodovky sa dodáva na želanie. 

TECHNOLÓGIE

Prevodové pomery zadnej nápravy

Voľba prevodového pomeru rozvodovky zadnej nápravy spolurozhoduje o tom, či je Crafter optimálne prispôsobený podmienkam, v ktorých bude využívaný. Ten, kto jazdí často na diaľnici a rýchlostných cestách má iné očakávania, ako ten, kto, jazdí do hornatého terénu. Preto je pre Crafter v ponuke celkovo šesť prevodových pomerov zadnej nápravy od 3 692:1 do 5,1:1. Čím väčší je číselný pomer, tým väčšia je hnacia sila pri stúpaní a pri vlečení prívesu. Čím je číselný pomer menší, tým nižšie je zaťaženie motora pri daných otáčkach a tým nižšie sú hodnoty spotreby paliva. Ktoré prevodové pomery sú k dispozícii pre jednotlivé motory, zistite v technických údajoch. Veľký výber vám umožňuje prispôsobiť Crafter presne podľa vašich požiadaviek.

Motory TDI s technológiou Common rail

Motory 2,0 l TDI s výkonom 80 kW/190 k (300 Nm) alebo 100 kW/136 k (340 Nm) s jednoduchým preplňovaním, ale aj 2,0 l TDI s výkonom 105 kW/143 k (340 Nm) alebo 120 kW/163 k (400 Nm) s dvojitým preplňovaním sú výkonné motory s pokojným chodom so vstrekovaním paliva pod vysokým tlakom a účinným spaľovaním. Všetky vozidlá sú štandardne vybavené filtrom pevných častíc a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou.

BLUEMOTION  TECHNOLOGY

Balík pre dlhé cesty

Ten, kto denne jazdí po diaľniciach alebo často robí dlhé jazdy, môže vďaka balíku pre dlhé cesty ušetriť až 0,3 litra paliva na 100 kilometrov. Balík zahŕňa túto výbavu: oceľové disky 6.5J x 16, pneumatiky 235/65 R 16 C so zníženým valivým odporom, ukazovateľ tlaku v pneumatikách, dlhší prevodový pomer zadnej nápravy, tempomat.

Systém štart/stop

V prípade, že vodič úplne zastaví vozidlo, vyradí prevodovku do voľnobehu a uvoľní spojku, systém automaticky vypne motor. V združenom prístroji sa rozsvieti symbol MSS. Ak vodič opäť vyšliapne spojku, systém opäť naštartuje motor. Systém štart/stop, ktorý šetrí palivo a náklady, sa dá kombinovať s ďalšími inovatívnymi systémami. Systém riadenia využívania energie vypne zariadenia, ktoré sa aktuálne nevyužívajú, aby zabránil nechcenej strate energie. Rekuperácia dosahuje priamu úsporu paliva prostredníctvom špeciálneho postupu dobíjania akumulátora a rekuperácie brzdnej energie. Vozidlo s týmto balíkom opatrení dosiahne celkovú úsporu 0,3 l/100 km.

BlueMotion Technology

Systém štart/stop vrátane systému riadenia využívania energie a rekuperácie je doplnený o ďalšie úsporné opatrenia ako dlhší prevodový pomer zadnej nápravy a tempomat. Všetky tieto systémy môžu v závislosti od motorizácie znížiť spotrebu o 0,8 l na 100 km. Vďaka tomu dosiahne napríklad Crafter s BlueMotion Technology a motorom s výkonom 120 kW priemernú spotrebu 7,2 l/100 km a emituje priemerne 189 g/km.

INTERIÉR

Dvojsedadlo spolujazdca

V operadle tohto pohodlného, robustného sedadla sa nachádza výklopná odkladacia plocha s integrovaným držiakom na pero a dva poháre.

Nakladací priestor

V závislosti od typu rázvoru a varianty strechy poskytuje nakladací priestor modelu Crafter skriňové vozidlo úžitkovú hmotnosť od 681 do 2 735 kg a disponuje objemom nakladacieho priestoru od 7,5 až do 17 m3.  Dĺžka nakladacej plochy sa pohybuje od 2,6 do 4,7 m. Vďaka jeho takmer kolmým bočným stenám sa dá jeho objem takmer efektívne využiť. Existuje veľa variant modelu Crafter skriňovej dodávky: s krátkym, stredným, dlhým alebo dlhým rázvorom s previsom a normálnou, vysokou a super vysokou strechou. Do nakladacieho priestoru skriňovej dodávky Crafter s dlhým rázvorom a previsom vojde päť europaliet. Vďaka dĺžke 7 340 mm a objemu nakladacieho priestoru 17 m3 uložíte vedľa paliet dokonca aj ďalší pracovný materiál.

Lakťové opierky

Pre pohodlné sedenie počas jazdy sa dajú sedadla na kraji vo všetkých modeloch Crafter vybaviť lakťovými opierkami. Okrem toho sa dá využiť komfortné čalúnenie z vnútornej strany dverí tiež ako lakťová opierka.

Deliace priečky

Deliaca priečka s posuvným oknom. Deliaca priečka podľa normy DIN 75410-3 je na želanie vybavená aj pevným oknom alebo bez okna. Pri verzii s vysokou strechou sa dá objednať stropný odkladací priečinok v strope nad kabínou vodiča.

Deliaca priečka za priestorom pre cestujúcich. Stabilná priečka medzi C-stĺpikmi oddeľuje nakladací priestor od priestoru pre cestujúcich. Vďaka tomu vznikne skriňová dodávka s dvojitou kabínou, v ktorej odveziete okrem veľkého množstva materiálu ešte aj šesť osôb.

Presklená strecha

Okná integrované v streche sa postarajú o viac svetla v nakladacom priestore. Proces nakladania a vykladania bude vďaka tomu pohodlnejší a bezpečnejší. Vďaka prirodzenému svetlu budú aj práce vo vozidle jednoduchšie.

Podlahové krytiny

Drevená podlaha. 8 mm hrubá drevená podlaha v nakladacom priestore tvorí optimálnu základňu pre váš náklad.

Podlaha z plastu. Podlaha z plastu má vďaka robustnej gumovej krytine tepelno izolačné vlastnosti, dokonale tlmí hluk a ľahko sa udržiava. Okrem toho opticky zlepšuje vzhľad interiéru.

Digitálny tachograf

Tachograf zaznamenáva údaje o trase a rýchlosti a automaticky varuje vodiča pred prekročením doby riadenia. Uložené údaje sa dajú prostredníctvom integrovanej tlačiarne vytlačiť alebo stiahnuť cez komunikačné rozhranie. Podľa nariadenia EU 3820/85 musia byť všetky vozidlá s celkovou hmotnosťou nad 3,5 t využívané na podnikanie vybavené tachografom. Do našich vozidiel vieme dodať tachograf dodatočne.

Bočné obloženie nákladného priestoru

Bočné obloženie z drevotriesky (polovysoké). Jednu možnosť bočného obloženia predstavuje sivo lakovaná drevotrieska z plastu. Chráni bočné steny nákladného priestoru pred škrabancami a preliačinami a ľahko sa udržiava.

Bočné obloženie z preglejky je vytvorené 5 mm hrubými preglejkovými platňami. Vďaka svojej pevnosti a odolnosti proti nárazu spoľahlivo chráni vnútorný priestor.

Bočné obloženie z plastu. Po strop vysoké plastové dosky z polypropylénu chránia nákladový priestor pred preliačením a hlbokými škrabancami. Plast je bezpečný pre transport potravín, umývateľný a odolný proti škrabancom a vlhkosti.

Mohlo by Vás zaujímať:

Akcie VW Úžitkové

Aktuality VW Úžitkové

Autá VW Úžitkové na predaj

Blog VW Úžitkové

Kontakty VW Úžitkové

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: