Kia Sportage je víťazom kategórie v ankete “Svetové ženské auto roka (WWCOTY)”

Vydané:

Kia Sportage je víťazom kategórie v ankete “Svetové ženské auto roka (WWCOTY)”

Porota zložená čisto zo žien označila Sportage 5. generácie za najlepšie „Rodiné SUV“

Špeciálne ocenili bezpečnosť, pohodlie, dizajn, efektívnosť, skvelý pomer hodnoty za peniaze a prijemné jazdné vlastnosti

Usporiadanie interiéru viedlo k najlepšiemu priestoru pre nohy a hlavu v triede, aby zabezpečilo pohodlné cestovanie

K dispozícii špičkový mild-hybridný pohon (MHEV), hybridný (HEV), ale i plug-in hybridný pohon (PHEV)

„Najlepšie ženské auto roka“ bude vyhlásené 8. marca na Medzinárodný deň žien

Kia Sportage ako víťaz kategórie „Rodinné SUV“

Úplne nová Kia Sportage zvíťazila v kategórii „Rodinné SUV“ v prestížnej ankete Svetové ženské auto roka (Women’s World Car of the Year (WWCOTY)). Vysoko rešpektovaný tím 56 motoristických novinárok zo 40 krajín na piatich kontinentoch vyhodnotil najvýznamnejšie SUV vhodné pre rodiny, pričom Sportage získal uznanie vo viacerých oblastiach a získal toto prestížne ocenenie.

Kia Sportage spolu so 64 ďalšími súťažiacimi bola testovaná porotou WWCOTY v šiestich kategóriách: „Rodinné SUV“, „Mestský model“, „Veľké auto“, „Luxusné SUV“, „Športový model“ a „4X4“. Sportage zaujal porotkyne zmesou špičkových bezpečnostných inovácií, príjemným zážitkom z jazdy, komfortnými funkciami, najmodernejšou technológiou, štýlovým dizajnom, pôsobivou efektívnosťou, nízkou ekologickou stopou a vysokou hodnotou za peniaze.

Proporcie nového Kia Sportage

Úplne nový Sportage sa po prvýkrát vyznačuje štýlovým európskym dizajnom s proporciami, ktoré sú ideálne prispôsobené potrebám európskych zákazníkov. Inteligentné usporiadanie interiéru nového Sportage má za následok najlepší priestor pre nohy a hlavu v triede pre rodinné výlety, zatiaľ čo špičkové jazdné a komfortné vlastnosti zaručujú cestujúcim komfortné cestovanie.

Piata generácia modelu Sportage je k dispozícii s rozsiahlym elektrifikovaným modelovým radom, ktorý zahŕňa mild-hybridné (MHEV), hybridné (HEV) a plug-in hybridné (PHEV) pohonné jednotky, ktoré ponúkajú vynikajúcu spotrebu paliva, nízke emisie a v prípade variantu PHEV elektrický dojazd až 78 km.

Porota WWCOTY teraz otestuje úplne nový Sportage proti piatim ďalším víťazom jednotlivých kategórii a následne 8. marca, na Medzinárodný deň žien, oznámi „Najlepšie ženské auto roka“.