Nový SEAT Leon a Leon Sportstourer

Vydané:

Nový SEAT Leon a Leon Sportstourer

Prečo sa môžeme tešiť na nový SEAT Leon?

Vozidlo v porovnaní so svojím predchodcom prináša zaujímavejší dizajn a novú technológiu osvetlenia, ktorá ho posúva na ďalšiu úroveň.
Nový model SEAT Leon je prvým úplne prepojeným vozidlom tejto značky, vďaka, ktorému budú ľudia v kontakte so svojím digitálnym životom.


SEAT Leon ťaží z najmodernejších hnacích sústav vrátane technológií benzínu (TSI), nafty (TDI), stlačeného zemného plynu (TGI), mierne hybridného (eTSI) a hybridného typu plug-in (eHybrid).

Spoločnosť SEAT investovala viac ako 1,1 miliardy eur s cieľom priniesť na trh vozidlá s efektívnejšími motormi, ďalšiu úroveň pripojenia a asistencie pri jazde, veľkú dynamiku a pútavejšiu estetiku.
SEAT Leon bol vždy základným pilierom v zostave vozidiel značky a referenčným bodom pre tento segment, o čom svedčí predaj viac ako 2,2 milióna kusov počas jeho trojgeneračnej životnosti. Štvrtá generácia bola navrhnutá a vyvinutá tak, aby pokračovala v tomto obrovskom úspechu a posunula ju na ďalšiu úroveň z hľadiska konektivity, efektívnosti, dynamiky a bezpečnosti.

Leon ako líder značky SEAT

Úplne nový model Leon kombinuje filozofiu dizajnu, ktorá je základom každého vozidla, ktoré opúšťa výrobnú linku SEAT, dodáva kompaktnému segmentu sebadôveru a súdržnosť, eleganciu a športový charakter, vyrovnanosť a vyspelosť, aké sa prejavujú v našich ďalších vozidlách.
Úplne nový model SEAT Leon je navrhnutý, vyvíjaný a vyrábaný v Barcelone v priestoroch značky Martorell.

„SEAT Leon je náš najpredávanejší model a chceme pokračovať v jeho skvelej ceste. Preto SEAT investoval viac ako 1,1 miliardy eur do úplne nového modelu SEAT Leon, najmä do vývoja vozidiel a do zlepšenia výrobných zariadení. “ uviedol Carsten Isensee, úradujúci predseda a podpredseda SEAT pre financie a IT. „Rok 2019 bol pre spoločnosť rekordným rokom. Predali sme viac ako 570 000 automobilov, čo je najvyšší objem v našej 70-ročnej histórii. Dosiahli sme jednu z najlepších výrobných čísiel v histórii, keďže sme v Martorellu vyrobili viac ako 500 000 automobilov. Skvelý základ pre začatie tohto roku 2020, “dodala Isensee.

Mohlo by vás zaujímať:

Nový SEAT Leon- predaj

 

SEAT Leon 2020

 

Novinky na ktoré sa môžeme v novom SEATE Leon tešiť