Triumf modelu Kia EV6 v súťaži Red Dot Design Awards 2022

- Elektrický crossover Kia EV6 sa stal celkovým víťazom prestížnej dizajnovej súťaže Red Dot Awards, kde získal titul najlepší z najlepších

- Šampión s titulom Európske auto roka 2022 získal aj ocenenie Red Dot v kategórii inovatívnych produktov

- Od roku 2009 už značka Kia v tejto uznávanej medzinárodnej dizajnovej súťaži zaznamenala 27 úspechov

Krátko po zisku titulu Európske auto roka 2022 dosiahol model Kia EV6, ovenčený viacerými oceneniami, celkové víťazstvo v prestížnej súťaži Red Dot Design Awards 2022. 50-členná odborná porota tejto renomovanej medzinárodnej dizajnovej súťaže udelila modelu EV6 titul „Red Dot: najlepší z najlepších“ za jeho priekopnícky, futuristický dizajn. Tento plne elektrický crossover sa v súťaži Red Dot stal navyše víťazom v kategórii inovatívnych produktov.

Ako prvý model Kia s plne elektrickým elektrickým pohonom symbolizuje model EV6 nové smerovanie značky, ktorá sa stáva popredným dodávateľom udržateľných riešení v oblasti mobility. Tento revolučný elektrický crossover bol navrhnutý podľa zásad novej dizajnovej filozofie značky Kia, vyjadrujúcej „zjednotenie protikladov“. Kontrastné kombinácie ostrých štylistických prvkov a ladných tvarov sú zárukou pôsobivej vizuálnej identity. EV6 je prvý model Kia postavený na modernej globálnej modulárnej platforme pre elektromobily Kia E-GMP. Vďaka tejto novátorskej platforme ponúka model EV6 jeden z najpriestrannejších interiérov vo svojej triede a dojazd až do 528 km. 800-voltová technológia ultrarýchleho nabíjania dokáže zaistiť dobitie z 10 na 80 percent už za 18 minút.

Karim Habib, riaditeľ Centra dizajnu Kia, povedal: „EV6 je pre značku Kia výnimočné vozidlo. Ide o mimoriadne vyspelý elektromobil novej éry mobility. Boli sme odhodlaní posunúť hranice automobilového dizajnu. Chceli sme praktickú podstatu vozidla podporiť skutočne štýlovými tvarmi. Tieto dve ocenenia Red Dot sú jasným dôkazom, že sme zvolili správny prístup; EV6 nepochybne vyzerá rovnako dobre, ako jazdí.

EV6 nadväzuje na pôsobivú sériu úspechov značky Kia v súťaži Red Dot Awards. Od roku 2009, keď toto ocenenie získala Kia Soul ako prvé vozidlo kórejskej značky, boli prestížne ocenenia Red Dot udelené už 27 modelom Kia. EV6 je zároveň už šiesty model Kia ocenený titulom Red Dot „najlepší z najlepších“.

Kia EV6 sa od svojho minuloročného uvedenia teší mimoriadne pozitívnemu ohlasu. Okrem ocenenia Red Dot a titulu Európske auto roka 2022 získal tento elektrický crossover aj tituly „Nemecké auto roka 2022“ v prémiovej kategórii, „Írske auto roka 2022“, „Auto roka 2022“ od britského magazínu „What Car?“, titul „Crossover roka“ v súťaži TopGear.com Awards 2021 a úspech zaznamenal aj v otváracom ročníku 2021/22 ocenení „Best Cars of the Year“.

Ocenenie Red Dot: medzinárodná odborná porota hodnotí viac než len estetiku

Red Dot Design Award patrí medzi najvýznamnejšie dizajnové súťaže na svete. Vyhlasuje ju každoročne inštitút Design Zentrum Nordrhein-Westfalen a je rozdelená do troch disciplín: produktový dizajn, dizajn značiek a komunikácie, a dizajnový koncept. História tradičnej kategórie „produktový dizajn“ v rámci ocenení Red Dot siaha až do roku 1955.

Tohtoročné súťažné produkty hodnotila 50-členná medzinárodná porota zložená z nezávislých dizajnérov, profesorov dizajnu a odborných žurnalistov. Okrem estetiky sa v kategórii produktový dizajn hodnotia aj ďalšie kritériá ako praktickosť, ergonómia, kvalita a ekologickosť. V doplnkovej kategórii „inovatívne produkty“ sa dôraz kladie na novátorské prvky súťažných produktov.

Kontakt

AutoMarket Trenčín

M.R Štefánika 26
911 01 Trenčín

Telefón: 32 / 777 12 05 (predaj) 32 / 743 02 78 (servis)
Fax: 032 / 743 19 24
Email: info@kiaautomarket.sk

Vladimír Drobný

vedúci predaja vozidiel KIA


0903 826 154
vladimir.drobny@kiaautomarket.sk

Kontaktný formulár

Mgr. Martina Margolienová

predaj vozidiel Kia


0903 225 604
martina.margolienova@kiaautomarket.sk

Kontaktný formulár
Kontaktný formulár
 

Mám viac ako 16 rokov a dobrovoľne súhlasím v zmysle čl. 6 ods. 1 písm. a) Nariadenia EP a Rady EÚ č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri pracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov, ďalej len „Nariadenie GDPR“) s tým, aby prevádzkovateľ A R A V E R a. s., M. R. Štefánika 26 912 50 Trenčín IČO:00679291 spracúval moje osobné údaje v rozsahu ktorý som dobrovoľne uviedol v kontaktnom formulári za účelom kontaktovania autoservisu. Súhlas je možné kedykoľvek elektronicky alebo písomne odvolať, platnosť súhlasu je udelená na obdobie 5 rokov odo dňa jeho poskytnutia. Osobné údaje budú poskytnuté sprostredkovateľom a tretím stranám, ktorých zoznam sa nachádza v nižšie spomínanej sekcii. Ako dotknutá osoba vyhlasujem a potvrdzujem, že som sa oboznámila so všetkými informáciami uvedenými v sekcii Informácie o ochrane osobných údajov a znením čl. 12 až čl. 23 Nariadenia GDPR. Uvedené informácie sú pre mňa zrozumiteľné a ich obsahu rozumiem.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.