Vynovená Kia Optima ponúka bezpečnosť, nízke emisie a štýlový dizajn

Vydané:

Vynovená Kia Optima ponúka bezpečnosť, nízke emisie a štýlový dizajn

Na ženevskom autosalóne značka KIA predviedla aj zmodernizovaný model Optima, ktorý si okamžite získal ohlasy. Čím sa líši od predošlej verzie?

Na ženevskom autosalóne značka KIA predviedla aj zmodernizovaný model Optima, ktorý si okamžite získal ohlasy. Čím sa líši od predošlej verzie?

Odborníci upriamujú pozornosť najmä na nový 1,6-litrový motor „U3“ CRDi s nižšími emisiami, ktorý šetrí životné prostredie a dbá na dodržovanie enviromentálnych cieľov. Čo však rozhodne stojí za povšimnutie, je možnosť meniť režim jazdy a prepínať medzi režimami Eco, Comfort, Sport a Smart. „Ušijete“ si tak jazdu na mieru – môžete šetriť pohonné jednotky alebo dopriať autu svižnejšiu jazdu.

Svieži dizajn osloví mnohých

Svetlá prešli kompletnou transformáciou – model má nové LED zadné svetlá a prepracovaný dizajn svetlometov a hmlových svetiel. Aj vnútro kabíny má za sebou pár zmien – volant i stredová konzola majú sofistikovanejší tvar, vodičov poteší aj náladové osvetlenie okolo prístrojovej dosky a dverí, ktoré môžete meniť podľa nálady až v šiestich režimoch. Cestujúci môžu prepínať medzi šiestimi rôznymi farbami, alebo priradiť rôzne farby jednotlivým režimom jazdy. Aj verzie GT a GT Line sa môžu pochváliť novým dizajnom – za spomenutie určite stoja dvojité koncovky výfuku.

S dôrazom na bezpečnosť

Model Optima je vybavený najnovšími inteligentnými technológiami a bezpečnostnými prvkami, vrátane systému upozornenia na pokles bdelosti vodiča a systém pre zachovanie stopy v jazdnom pruhu. Nová Optima je tiež dostupná s parkovacou kamerou systému monitorovania okolia s vysokým rozlíšením.

Pre milovníkov technických vychytávok

Nový model Optima je k dispozícii s najnovším informačno-zábavným systémom s navigáciou, súčasťou ktorého sú funkcie Apple CarPlay™ a Android Auto™, ktoré môžete bez problémov prepojiť so smartfónmi. V stredovej konzole sa dokonca nachádza aj bezdrôtová nabíjačka, ktorá umožňuje nabíjať inteligentné telefóny počas jazdy.

Kia Optima sa drží kvality a ponúka záruku na 7 rokov/150 000 km, čo ju radí medzi najpopulárnejšie vozidlá vo svojej triede. Vynovené modely Optima sedan a kombi sa budú dať kúpiť v treťom štvrťroku 2018.