Čo ponúka SEAT Ibiza- naše jazdné dojmy

 SEAT Ibiza je doslova nabitý najmodernejšími technologickými prvkami. Model španielskej značky zhmotňuje mladistvého a športového ducha, zároveň je kompaktný a priestranný, vytvorený na platforme MQB A0 koncernu Volkswagen.

Všetky motory spĺňajú emisnú normu E6 a vyznačujú sa vysokým výkonom a priaznivou spotrebou paliva. Motory majú celohliníkovú konštrukciu, priame vstrekovanie paliva a prepĺňanie turbokompresorom.

Základnou jednotkou je  benzínový trojvalec 1,0 TSI 70kW 90k a 85kW 115k ( aj s DSG 7st. automatom).  V ponuke je aj 4 valec 1,5 TSI 110kW 150k.

Ďalšie motorizácie v ponuke sú naftový štvorvalec 1,6 TDI 70 kW 90k    a 1,0 TGI 66 kW 90k na stlačený zemný plyn.

My sme testovali SEAT Ibiza FR 1,0 TSI 85 kW 115k 6st.

Vďaka o 30% väčšej torznej pevnosti karosérie  má SEAT Ibiza FR výnimočné jazdné vlastnosti , vysoký komfort pruženia a športový charakter. K dispozícii sú dve možnosti pruženia tlmičov Normal a Šport. Motor sa choval kultivovane aj napriek tomu že išlo o trojvalec voči ktorému majú ľudia občas nedôveru. Nie je dôvod! My sme boli s dynamikou aj hlučnosťou veľmi spokojní – predsa len nezaprie sa koncern VW, ktorého prevodovka bola ukážkou preraďovania rýchlostných stupňov. Krútiaci moment 200 Nm bol postačujúci.  V zákrutách si Ibiza pekne držala zvolenú stopu, riadenie bolo veľmi presné . Určite vás zaujíma spotreba. Pri našich najazdených km sme sa dostali na spotrebu 6,2 l , treba však dodať, že 70% jazdenia bolo v meste.  Udávaná spotreba výrobcu podľa WLTP je 5,5 – 6,1 l/100 km.

Na záver by sme Ibizu zhodnotili :

-       Vzrušujúci dizajn

-       Dynamické jazdné vlastnosti

-       Stabilná karoséria

-       Osvedčená  technika

-        Výborné bezpečnostné technológie

-       Spoľahlivý infotainment a konektivita                            

 

Váš predajca SEAT

Štefan Strecký

 

Mohlo by vás zaujímať:


     

Kontakt

ARAVER Piešťany

Žilinská cesta 116
921 01 Piešťany

Telefón: 033 / 771 89 34
Fax:
Email: piestany@araver.sk

Kontaktný formulár
 

Mám viac ako 16 rokov a dobrovoľne súhlasím v zmysle čl. 6 ods. 1 písm. a) Nariadenia EP a Rady EÚ č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri pracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov, ďalej len „Nariadenie GDPR“) s tým, aby prevádzkovateľ A R A V E R a. s., M. R. Štefánika 26 912 50 Trenčín IČO:00679291 spracúval moje osobné údaje v rozsahu ktorý som dobrovoľne uviedol v kontaktnom formulári za účelom kontaktovania autoservisu. Súhlas je možné kedykoľvek elektronicky alebo písomne odvolať, platnosť súhlasu je udelená na obdobie 5 rokov odo dňa jeho poskytnutia. Osobné údaje budú poskytnuté sprostredkovateľom a tretím stranám, ktorých zoznam sa nachádza v nižšie spomínanej sekcii. Ako dotknutá osoba vyhlasujem a potvrdzujem, že som sa oboznámila so všetkými informáciami uvedenými v sekcii Informácie o ochrane osobných údajov a znením čl. 12 až čl. 23 Nariadenia GDPR. Uvedené informácie sú pre mňa zrozumiteľné a ich obsahu rozumiem.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.