Novinka ŠKODA SCALA- POSUN VPRED!

ŠKODA Scala mala nahradiť model Rapid, ale so svojimi rozmermi a funkciami sa približuje viac k obľúbenej Octavii, takže to, čo nesie v názve, dokonale splnila - "Scala" totiž pochádza z latinčiny a znamená rebrík, čo symbolizuje posun vpred. A že ide naozaj o posun vpred, nám potvrdila naša predvádzacia Scala už po prvej testovacej jazde. Máme ju vo výbave Style, v momentálne najžiadanejšej benzínovej motorizácii 1.5 TSI 110 kW so 7 stupňovou automatickou DSG prevodovkou. Farba modrá Race metalíza zdôrazňuje jej ostré línie, pripravené na sviežu, dynamickú jazdu. Príjemne nás prekvapil výkon, ktorý bolo cítiť pri každom zrýchlení, a že to nie je žiadny lenivec nám tiež ukázala pri jazde do kopca. DSG prevodovka sa postarala o pekný plynulý prechod medzi stupňami, a tak sme sa častokrát museli pozrieť na displej, aby sme videli,ktorý je práve zaradený. Zvedavé sme boli na spotrebu, ale ani tá nesklamala, keďže sme sa po svižnej jazde dostali na priemerných 6,5 l na 100 km. Postarala sa o to funkcia ACT, čiže automatické vypínanie dvoch valcov. Veľkým plusom je aj odhlučnenie, vďaka ktorému motor takmer nepočuť.

Jazdu sme si užili aj vďaka príjemne tvarovaným športovým sedačkám a panoramatickej streche, ktorá dokonale presvetluje interiér a pri jazde s oblakmi nad hlavou sme sa naozaj cítili slobodne a odvážne.

Vyskúšali sme si tiež asistentov bezpečnosti, ktorých Scala ponúka - pri opustení jazdného pruhu bez smerovky, nás na zmenu upozornil vibrovaním volantu LANE ASSIST, a SIDE ASSIST nás zase upozorňoval na vozidlá za nami, ktoré sa nás chystali obiehať. Ten dokáže zaregistrovať vozidlá do vzdialenosti až 70 m, čo oproti BLIND SPOT DETECTU, ktorý je schopný zachytiť vozidlá do 20 m, výrazne zvyšuje bezpečnosť, a to je ďalším krokom vpred.

Veľmi sa nám páči novinka " Full LED zadné svetlomety s dynamickým smerovým svetlom", čo pri odbočovaní vytvára zaujímavý pohyblivý efekt.

Celkovo na nás Scala pôsobí veľmi sviežo, predovšetkým svojim priestranným a vzdušným interiérom, a v kombinácii so spomínanou motorizáciou je to naozaj malé veľké žihadielko.

Nakoniec, príďte sa presvedčiť sami čo v podaní ŠKODA predstavuje posun vpred!

Tešíme sa na vás v PRVOM TRENČIANSKOM AUTOSERVISE. :)

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:


Mohlo by vás zaujímať:

Akcia ŠKODA SCALA

Kontakt

PRVÝ TRENČIANSKY AUTOSERVIS

Bratislavská 418
911 06 Trenčín

Telefón: 032 / 650 91 27
Fax:
Email: info@ptasro.sk

Lucia Opatovská

Vedúca predaja vozidiel ŠKODA


0903 250 320
lucia.opatovska@ptasro.sk

Kontaktný formulár
Kontaktný formulár
 

Mám viac ako 16 rokov a dobrovoľne súhlasím v zmysle čl. 6 ods. 1 písm. a) Nariadenia EP a Rady EÚ č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri pracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov, ďalej len „Nariadenie GDPR“) s tým, aby prevádzkovateľ A R A V E R a. s., M. R. Štefánika 26 912 50 Trenčín IČO:00679291 spracúval moje osobné údaje v rozsahu ktorý som dobrovoľne uviedol v kontaktnom formulári za účelom kontaktovania autoservisu. Súhlas je možné kedykoľvek elektronicky alebo písomne odvolať, platnosť súhlasu je udelená na obdobie 5 rokov odo dňa jeho poskytnutia. Osobné údaje budú poskytnuté sprostredkovateľom a tretím stranám, ktorých zoznam sa nachádza v nižšie spomínanej sekcii. Ako dotknutá osoba vyhlasujem a potvrdzujem, že som sa oboznámila so všetkými informáciami uvedenými v sekcii Informácie o ochrane osobných údajov a znením čl. 12 až čl. 23 Nariadenia GDPR. Uvedené informácie sú pre mňa zrozumiteľné a ich obsahu rozumiem.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.