Test hatchbacku Kia Rio štvrtej generácie

Nová generácia modelu Kia Rio prichádza na slovenský trh začiatkom jari 2017. Ide o veľmi dôležitý model značky. Napríklad v roku 2015 bolo Rio najpredávanejším modelom Kia na svete, v roku 2016 druhým.

Je to model, ktorý má uspokojiť globálne trhy. Vyrába sa v Kórei.

Nová Kia má pochopiteľne veľa spoločného so sesterským modelom Hyundai i20. Dá sa povedať, že to, čo nie je na prvý pohľad vidieť, majú s Hyundaiom rovnaké - teda väčšinu komponentov na podvozku i motory. Vizuálne sa však vozy veľmi odlišujú a snažia sa zacieliť na inú klientelu. Rio chce byť viac pre mladých, športovejšie založených vodičov, chce ešte viac oslovovať ženy, ale zároveň ani neuraziť záujemcov medzi pánmi. Je to tiež vyhľadávané vozidlo medzi staršími vodičmi. Riadenie, ale aj podvozok je naladený tak, aby Rio bolo skutočne dynamickejšie ako i20.

Medzigeneračne Rio narástlo, aj keď napríklad len o 1 alebo 2 centimetre, stále tak ide o jeden z najdlhších vozov v triede, ktorý má navyše najdlhší rázvor.

Aj keď sa nedá povedať, že by sa vo vnútri pohodlne vošla štvorčlenná rodina s dospelými deťmi (alebo dokonca páni, ktorí merajú cez 190 cm, Rio je skutočne o chlp priestrannejšie ako napríklad Fabia.

Ford Fiesta alebo Opel Corsa ani nehovoriac. Ak teda hľadáte malé auto do mesta, ale čo možno najpriestornejší pre posádku a s čo najväčším kufrom (nové Rio má rovnako veľký kufor ako Škoda Fabia), ste na správnej adrese.

Design Kia Rio

¾ zepředu dopravabok dopravazáď čistá
 

Rio dizajnovo úplne zapadá do rodiny značky Kia, naďalej má tzv. Tigrí nos, teda výrazný predok. Svetlomety sa ale pretiahli. Snažia sa odlíšiť od sesterského Hyundaia i20, a treba povedať, že sa mu to celkom darí. A to aj keď má prakticky rovnakú siluetu, preto to nebol pre dizajnérov ľahká úloha.

¾ zezadu dolevapříď čistá

Hoci si Rio zakladá na športovejším vzhľade, neponúka také možnosti individualizácie ako niektoré iné konkurenčné modely, napríklad Citroën C3 alebo nový Nissan Micra. Hoci v palete lakov sú dva nové laky, Rio nehýri žiarivými farbami.

A to isté platí aj o kabíne, v ponuke je čierny, sivý a červeno šedý interiér. Nemusí to byť ale nutne brané ako mínus, pretože interiér Ria je skutočne veľmi vydarený, sú tu kvalitné materiály a celkovo pôsobí naozaj hodnotne. Takže ak si nezakladáte na tom, aby kabína hýrila farbami, bude sa vám vnútro Ria páčiť aj tak. Za podarenú kabínu by sa nemuseli hanbiť ani vozidlá nižšej strednej triedy.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Akcia Kia Rio


Kontakt

AutoMarket Trenčín

M.R Štefánika 26
911 01 Trenčín

Telefón: 32 / 777 12 05 (predaj) 32 / 743 02 78 (servis)
Fax: 032 / 743 19 24
Email: info@kiaautomarket.sk

Vladimír Drobný

vedúci predaja vozidiel KIA


0903 826 154
vladimir.drobny@kiaautomarket.sk

Kontaktný formulár
Kontaktný formulár
 

Mám viac ako 16 rokov a dobrovoľne súhlasím v zmysle čl. 6 ods. 1 písm. a) Nariadenia EP a Rady EÚ č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri pracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov, ďalej len „Nariadenie GDPR“) s tým, aby prevádzkovateľ A R A V E R a. s., M. R. Štefánika 26 912 50 Trenčín IČO:00679291 spracúval moje osobné údaje v rozsahu ktorý som dobrovoľne uviedol v kontaktnom formulári za účelom kontaktovania autoservisu. Súhlas je možné kedykoľvek elektronicky alebo písomne odvolať, platnosť súhlasu je udelená na obdobie 5 rokov odo dňa jeho poskytnutia. Osobné údaje budú poskytnuté sprostredkovateľom a tretím stranám, ktorých zoznam sa nachádza v nižšie spomínanej sekcii. Ako dotknutá osoba vyhlasujem a potvrdzujem, že som sa oboznámila so všetkými informáciami uvedenými v sekcii Informácie o ochrane osobných údajov a znením čl. 12 až čl. 23 Nariadenia GDPR. Uvedené informácie sú pre mňa zrozumiteľné a ich obsahu rozumiem.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.