Bmw Z4 Roadster

Klasika po novom

Exteriér BMW Z4 Roadstera

Roadster navrhnutý tak, ako to dokáže iba BMW: klasické proporcie s predĺženou prednou kapotou a krátkymi prevismi dopĺňa nízka pozícia sedenia pred zadnou nápravou, zaručujúca vodičovi dokonalú spätnú väzbu z cesty. Moderný tvar, súhra nápadných kontúr a jemné splynutia plne zachytávajú charakter tohto vozidla, počínajúc charakteristickou dvojitou obličkovitou mrežou chladiča a končiac mohutne vystúpenými lemami blatníkov pri pohľade zozadu. To, čo však robí tento roadster takým neopakovateľným, je spôsob, akým sa vrhá na rovinky aj do zákrut.

Dobrý pocit

Interiér BMW Z4 Roadstera

Dokonalá fazóna, ktorá poskytuje nespočet možností na obdiv. BMW Z4 Roadster,je, ako dokonalo ušitý oblek, prispôsobené presným požiadavkám vodiča. Od asymetrickej stredovej konzoly, cez optimálnu pozíciu prístorojov, až po okrúhle ovládacie prvky odvolávajúce sa na legendárne BMW Z8: to všetko predstavuje nový objav nadčasovej elegancie. Dokonca aj pri zatvorenej streche sa zachováva ohromujúci pocit slobody a bezprostrednej súhry medzi vodičom, vozidlom a cestou.

Buď aj alebo

Skladacia pevná strecha BMW Z4 Roadstera

Prvý BMW roadster so skladacou pevnou strechou. Vďaka jej sofistikovanému dizajnu sa charakteristická nízka silueta zachová aj keď je otvorená. To je možné vďaka optimálnemu sklápaniu dvoch hliníkových strešných panelov za približne 20 sekúnd. Pri zatvorenej streche dostáva roadster tvar kupé, pričom sa zachová výborný výhľad do všetkých strán. Či už sa rozhodnete pre jazdu s otvorenou alebo zatvorenou strechou, nie je to otázka štýlu, ale mágie okamihu.

Neustála ochrana

Systém ochrany pri prevrátení v BMW Z4 Roadsteri

Nezávisle od toho, či jazdíte s otvorenou alebo zatvorenou strechou, BMW Z4 Roadster vás vždy dokonalo ochráni. Dva na vzhľad atraktívne ochranné rámy s povrchovou úpravou v štýle ruténiovej ocele sú zárukou maximálnej bezpečnosti a zároveň estetického dizajnu. Spolu s vystuženým rámom čelného skla tvoria ochrannú zónu pre pasažierov a pre prípad nemysliteľného.

Lepšie vyhliadky

Výhľad do všetkých strán z BMW Z4 Roadstera

Elegancia dokáže byť aj praktická: skladacia pevná strecha BMW Z4 Roadstera poskytuje bezkonkurenčný výhľad na všetky strany v rámci svojej triedy vďaka širokému zadnému oknu a veľkorysej ploche bočných okien. Zadné bočné okienka sa dajú otvárať nezávislo od toho, či je strecha zatvorená alebo otvorená, čo vám pomôže ľahšie dosiahnuť vami preferovanú klímu v kabíne. Svetlé čalúnenie strechy Oyster dodáva interiéru dojem ešte väčšej priestrannosti. Najväčším prínosom však je fakt, že čím lepší máte z interiéru výhľad, tým je vaša cesta bezpečnejšia.

Je dobré mať istotu

Bezpečnostné systémy v BMW Z4 Roadsteri

Precízne nastavená spolupráca podvozka, riadiacej jednotky motor, bŕzd a pneumatík, plus Dynamická kontrola stability, všetko s jedným spoločným cieľom: udržať BMW Z4 Roadster v bezpečných hraniciach, a to aj pri tých najnáročnejších jazdných podmienkach. Airbagy na ochlanu hlavy a hrude, umiestnené v sedadlách, sa podľa potreby aktivujú v zlomku sekundy, v prípade že už je kolízia neodvratná. Mimoriadne pevné bočné prahy pri náraze účinne prenášajú jeho energiu.

Mohlo by Vás zaujímať:

Akcie BMW

Aktuality BMW

Autá BMW na predaj

Blog BMW

Kontakty BMW

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: