Letný výpredaj Audi !

Využite zľavy na skladové autá až do 23% !

Viac

Viac o Audi Q5

DIZAJN

Exteriér

Zdokonalený, výrazný dizajn

Hneď si to všimnete: Široké zadné svetlá vytvárajú na vozidle výrazné akcenty. V kombinácii so svetlometmi xenón plus, dodávanými na želanie, sú zadné svetlá vytvorené LED technológiou a upútajú nápadným svetelným pásom. Výrazne vypracovaný zadný difúzor a koncovky výfukovej sústavy v spodnej časti so zrezaným profilom nechávajú zadnú časť pôsobiť svalnatejšie.

 Praktické a atraktívne

Široké zadné dvere dodávajú zadnej časti nielen nezameniteľný vzhľad, ale predovšetkým nakladanie a vykladanie batožinového priestoru je vďaka ním veľmi komfortné. Štandardom sú kompaktné, lesklé strešné nosiče, ktoré sú vybavené aj odoberateľnými priečnymi nosníkmi.

 Presné línie, hladké plochy

Trojrozmerne tvarovaná kapota motora Audi Q5 vyžaruje športový charakter a eleganciu. A jeho vzhľad prezentuje prítomnosť: s dĺžkou vozidla 4 629 mm a šírkou 1 898 mm na seba priťahuje pohľady. Napriek tomu dosahuje jednu z najlepších hodnôt odporu vzduchu vo svojej triede, okrem iného aj vďaka líniám strechy, ktoré sú podobné modelom kupé. Jeho silu tiež hneď poznať: z rozšírených blatníkov kolies žiaria na želanie dodávané 20-palcové hliníkové liate disky s 5-ramenným dizajnom. Ďalšie možnosti Vám poskytuje široká ponuka rôznych diskov s veľkosťami od 17 do 20 palcov.

Novo interpretované, precízne spracované

Nové stvárnenie typickej prednej časti vozidiel Audi: precízne spracovaná jednodielna maska chladiča v čiernom vysoko lesklom vyhotovení s vertikálnymi chrómovanými lištami, hmlové svetlomety s chrómovanými lemami, vysoko lesklé čierne priečky na otvoroch pre prívod vzduchu a nárazník lichobežníkového tvaru prezentujú charakter. Mnohé detaily tento dojem dotvárajú: v elektricky nastaviteľných a vyhrievaných vonkajších spätných zrkadlách je integrované smerové svetlo s LED technológiou. Na želanie dodávané svetlomety xenon plus disponujú denným LED svietením a nezameniteľným, výrazným a homogénnym svetelným pásom. Na želanie sú svetlomety xenon plus vybavené adaptívnym svetlom vrátane odbočovacieho, ktoré efektívne osvetlí priebeh zákruty v momente, keď do nej vchádzate.

 Interiér

Miesto pre vodiča

Nad stredovou konzolou sa nachádza veľký displej, ktorý zobrazuje program rádia, respektíve na želanie dodávaného MMI® navigačného systému. S MMI navigáciou plus s 3D zobrazením mapy máte prístup k rôznym audio zdrojom. V kombinácii s autotelefónom s rozhraním Bluetooth, dodávaným na želanie, disponujete dokonca vlastným WIFI hotspotom. Spolujazdci majú vďaka tomu počas jazdy prístup k internetu. Okrem toho môžete využívať služby Audi connect.

 Vnútorný priestor

Užite si výhľad na cestu – úplne uvoľnene zo zvýšeného posedu. Nechajte na seba pôsobiť interiér Audi Q5: jemne látky alebo na želanie kvalitná koža Vám poskytnú pocit pohodlia. Rovnako pôsobivý je vnútorný priestor a variabilita Audi Q5. Nastaviť sa dá sklon operadiel zadných sedadiel a pomocou ovládania v batožinovom priestore sa dajú sklopiť. A na želanie dodávané panoramatické strešné okno poskytne nový pocit z priestoru a voľný výhľad na oblohu. Alebo sa postará o prísun čerstvého vzduchu takmer bez vytvorenia prievanu.

 Batožinový priestor

Veľkorysý batožinový priestor pojme takmer všetko, čo potrebujete pre uvoľnenú dovolenku, veľké nákupy alebo spontánny víkendový výlet. Vďaka nízkej nakladacej výške je naloženie vecí veľmi jednoduché. Komfortná je aj nakladacia šírka 1 050 mm. Pod podlahou batožinového priestoru sa nachádza ďalší úložný priestor*; na želanie sa dá vybaviť vaničkou na špinavé veci. Na želanie dodávané zadné sedadlá s otvorom na dlhé predmety a s možnosťou posúvať zadné sedadlá o 100 mm ešte viac zväčšujú batožinový priestor. Sklopením všetkých operadiel zadných sedadiel sa dá veľkosť batožinového priestoru dodatočne zväčšiť. Operadlá sú sklápateľné v pomere 40:60 alebo úplne.

 Komfort paket

Tento balík obsahuje rádio „concert“, rozhranie Bluetooth, svetelný a dažďový senzor, vyhrievanie sedadiel vpredu a komfortný kľúč – všetko sú to obľúbené prvky výbavy, vďaka ktorým jazdíte ešte komfortnejšie. Vďaka možnosti kombinovať hodnotnejšiu výbavu si môžete vozidlo vybaviť podľa Vašich prianí.

 EFEKTÍVNOSŤ

Štart-stop systém

Všetky motory disponujú účinným systémom štart-stop. Vo fáze státia spravidla automaticky vypne motor, napríklad keď auto zastavíte na semafore a radiacu páku presuniete do neutrálu. Vytlačenie pedálu spojky stačí na to, aby sa motor opäť naštartoval. Už pred zaradením rýchlostného stupňa sa dosiahnu voľnobežné otáčky. To znižuje nielen spotrebu paliva, ale aj emisie CO2.

Rekuperácia

Systém rekuperácie pri dobiehaní a brzdení pomocou inteligentnej regulácie elektrického napätia generátora premieňa kinetickú energiu na elektrickú. Táto energia sa akumuluje v batérii a pri následnom zrýchlení prúdi späť do elektrickej siete vozidla, čím odľahčuje generátor a znižuje spotrebu paliva.

 Informačný systém vodiča s programom efektívnosti

Displej na želanie dodávaného informačného systému vodiča centrálne spája jednotlivé ukazovatele a nepretržite zobrazuje aktuálny stav spotreby vozidla. Palubný počítač s programom efektívnosti integrovaný vo vozidlách so systémom štart-stop informuje vodiča prehľadom o údajoch spotreby, ukazovateľom prístrojov, ktoré dodatočne spotrebujú energiu a o úsporných upozorneniach pre hospodárnu jazdu. Integrovaný systém varovania pred únavou analyzuje správanie vodiča počas jazdy prostredníctvom rôznych senzorov a pri dôvodoch, ktoré môžu znamenať nepozornosť, varuje vodiča.

 Audi drive select® - režim „efficiency

Režim efficiency systému Audi Drive Select® vytvorí výnimočne účinné nastavenie určitých systémov a technológií vozidla a aktívne podporuje vodiča pri takom spôsobe jazdy, ktorý dokáže znížiť spotrebu paliva. Motor a prevodovka reagujú tak vyvážene, že majú tiež potenciál šetriť palivo. Napríklad upravený program radenia u automatických prevodoviek s cielene posunutým momentom radenia do nižších otáčok je charakteristický prevádzkou s nízkou spotrebou. Elektromechanický posilňovač , tempomat, na želanie dodávané dynamické riadenie a adaptívny tempomat prispievajú k zníženiu odporov vzduchu. Klimatizácia je podľa potreby prispôsobená tiež tak, že sa prepne do režimu eco. Tento úsporný spôsob jazdy v režime „efficiency“ systému Audi drive select umožňuje menej časté tankovanie pri nižších emisiách CO2.

 

Mohlo by Vás zaujímať:

Audi Q5 na sklade

Akcie Audi

Kontakty na predaj a servis Audi

Aktuality Audi

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: