Viac o BMW X1

Nová rovnica Radosti

Exteriér BMW X1

Agilita + Elegancia = Radosť. Nová rovnica BMW X1. Na prvý pohľad je to kompaktný model X, na druhý pohľad zjavná výzva spoznať niečo nové. Začína sa to dizajnom: stúpajúce bočné línie prepožičiavajú novému BMW X1 dynamický tvar, zatiaľ čo krátke previsy a šikmé zadné sklo vytvárajú športovo elegantnú siluetu. Vpredu sú obzvlášť nápadné tvary kapoty a šesť jednotiek svetlometov, zadné svetlá v tvare písmena L v spojení s horizontálne vedenými líniami vizuálne rozširujú zadné partie. Celkovo hovorí dizajn BMW X1 veľmi jasnou rečou: je to Radosť v hmotnej forme.

Radosť je vždy jednoduchá

Interiér BMW X1

Ergonomický dizajn nepotrebuje žiadne zdĺhavé vysvetľovanie: je to niečo, čo pocítite okamžite sami. Preto je všetko v kabíne nového BMW X1 nasmerované k jedinému cieľu: intuitívnemu ovládaniu s maximálnym faktorom dobrého pocitu. Celý kokpit je orientovaný na vodiča a vďaka svojim čistým líniám orientuje oči vodiča na cestu pred ním. Mierne zvýšená pozícia sedenia poskytuje pozoruhodne dobrý výhľad von a prehľad v interiéri. Vášmu zraku neuniknú špičkové materiály, dokonalo zladené farby, prvotriedne spracovanie a množstvo praktických detailov.

Inteligentná intervencia

Aktívna bezpečnosť v BMW X1

Zabráňte nehode skôr, než sa stane: to je základné pravidlo bezpečnej jazdy. Inteligentné bezpečnostné systémy BMW vám v tomto smere doprajú pokoj v duši. V prípade hrozby nehody dokonalo navrhnutý systém spolupráce podvozka, riadiacej jednotky motora, bŕzd a pneumatík plus množstvo elektronických senzorov udržia BMW X1 bezpečne na ceste, aj v tých najnáročnejších podmienkach. A navyše, vďaka špeciálnym zosilneným bočniciam sú pneumatiky BMW X1 schopné jazdy až do vzdialenosti 250 km aj po defekte.

Bezpečnosť v ráme

Pasívna bezpečnosť v BMW X1

Celkovú bezpečnosť tvorí množstvo detailov. Karoséria BMW X1 je skonštruovaná z novej generácie ocele, absorbujúcej energiu nárazu v deformačných zónach, usmerňujúcich túto energiu mimo priestoru pre pasažierov. Priamo v interiéri sa o bezpečnosť pasažierov starajú aktívne opierky hlavy a najnovšia generácia systému airbagov, čelných aj bočných.

Pomoc po ruke

Núdzové volanie v BMW X1

V prípade nehody príde pomoc skôr, než kedykoľvek predtým. Len čo sa aktivujú senzory nárazu, vaše vozidlo sa automaticky spojí s BMW Call centrom, oznámi mu pozíciu, ako aj vyhodnotené údaje zo senzororv (napr. o aktivácii airbagov a obsadení sedadiel pasažiermi). Vďaka tomu sú jednotky záchrannej služby plne informované o type nehody a vopred pripravené na konkrétny zásah skôr, než dorazia na miesto. Ak nie ste účastníkom nehody, ale sa stanete jej svedkom, môžete samozrejme aktivovať núdzové volanie aj manuálne. Núdzové volanie je technológiou súboru BMW ConnectedDrive.

Mohlo by Vás zaujímať:

Akcie BMW

Aktuality BMW

Autá BMW na predaj

Blog BMW

Kontakty BMW

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: