Podporte svoje podnikanie s PODNIKATEĽSKÝM BONUSOM

Viac

Nový GOLF a GOLF VARIANT s uvádzacím bonusom až 1000 EUR

Viac

Viac o VW Passat Variant

DIZAJN

Exteriér

Nový Passat Variant prezentuje svojím vzhľadom na prvý pohľad to, ako dokážeme presadiť esteticky dôslednú funkčnosť. Predná časť vozidla pôsobí širokým a masívnym dojmom, vďaka smerom von vysunutým otvorom pre prívod chladiaceho vzduchu a vďaka lesklej maske chladiča, ktorá spolu so svetlometmi vytvára jednu líniu. Štýlovú eleganciu  dodáva modelu Passat dlhá klesajúca kapota motora, krátke previsy a dlhý rázvor. Dozadu posunuté čelné sklo tento dojem ešte zintenzívňuje a dotvára plynulé línie siluety. Veľké kolesá, výrazné bočné línie a boky vozidla prezentujú presvedčivú agilitu a suverenitu.

Interiér

Estetický koncept modelu Passat Variant sa pôsobivým spôsobom prezentuje aj v interiéri. Prostredníctvom moderného dizajnu vytvára príjemnú atmosféru a pocit z priestoru, ktorý je typický skôr pre modely vyššej triedy. Kvalita materiálov a čisté tvary Vás nadchnú rovnako ako veľkorysý priestor pre nohy, hlavne na zadných sedadlách.
Úplne novým prvkom je inovatívny vetrací otvor, ktorý tvorí jednu neprerušenú líniu po celej šírke palubnej dosky. Nahrádza konvenčné vetracie otvory, ktoré boli umiestnené na bokoch a v strede. Chrómové lišty tvoria dekoratívne a zároveň funkčné prvky, ktoré pozitívne ovplyvňujú klímu vnútorného priestoru. Veľká plocha vetracieho otvoru pozitívne vplýva aj na akustiku vo vozidle. Prístrojová doska perfektne nadväzuje na dynamický tvar stredovej konzoly, ktorej tvar bol ergonomicky optimalizovaný pre rýchle ovládanie a prehľadnosť.

Panoramatické výklopné a posuvné strešné okno

Dimenzie priestranného vnútorného priestoru nového modelu Passat Variant pôsobia vďaka na želanie dodávanému panoramatickému výklopnému a posuvnému strešnému oknu ešte veľkorysejšie. Jeho pôsobivá sklenená plocha poskytuje aj pasažierom na zadných sedadlách pocit, že majú oblohu priamo nad sebou. Cez deň ním do interiéru preniká veľa svetla, v noci cez neho môžu spolujazdci pozorovať hviezdy. A keď ho otvoríte, máte takmer dojem, že sedíte v kabriolete. Stlačením tlačidla môžete strešné okno otvoriť a zatvoriť alebo ho prostredníctvom funkcie vyklopenia o niekoľko centimetrov zdvihnúť.

LED svetlá

LED svetlomety sú okrem iného charakteristické veľkým svetelným objemom, dlhou životnosťou, farbou svetla podobnou dennému a nízkou spotrebou energie. Na želanie dodávané LED svetlomety sa dodávajú pre všetky stupne výbavy s natáčaním svetiel do zákrut a vrátane denného LED svietenia. To, čo robí LED svetlomety jedinečnými je ich dizajn. Modelu Passat Variant dodáva dynamickú a atraktívnu svetelnú identitu. Inovatívny dizajn moderných zadných LED svetiel s meniacou sa grafikou pri brzdení (štandard pre výbavu Highline). K lepšiemu účinku signalizácie prispieva hlavne jedno: dizajnový prvok, vďaka ktorému je Passat Variant unikátny.

Kolesá

Široká ponuka diskov Vám poskytuje možnosť, ako Vášmu modelu Passat dodať individuálny charakter. Pre výbavu Comfortline sa napríklad štandardne dodávajú disky z ľahkých zliatin "Sepang" s rozmermi 6,5 J x 16, Passat Variant s výbavou Highline sa môže pochváliť diskami so športovým dizajnom "London" s rozmermi 7 J x 17. O niečo filigránsky a zároveň hodnotnejšie pôsobia na želanie dodávané 19-palcové disky z ľahkých zliatin "Verona" od divízie Volkswagen R dodávané pre model Passat Variant Highline. Tam vyvinuli aj na želanie dodávané 18-palcové disky z ľahkých zliatin "Monterey", ktoré zaujmú svojím 10-lúčovým dizajnom a dodávajú sa aj pre Passat Variant Comfortline. Ponuku dotvárajú 17-palcové disky "Soho", "Nivelles", "Singapore", "Salvador" a 18-palcové disky "Dartfort" a "Marseille"

KOMFORT

Active Info Display

S novým, na želanie dodávaným digitálnym prístrojovým panelom Active Info Display Volkswagen si vo vašom modeli Passat Variant užijete výhody združeného prístroja na 12,3-palcovom (31,2 cm)TFT farebnom displeji s vysokým rozlíšením. 
Prostredníctvom rôznych informačných profilov môžete cielene nastaviť dôležitosť pri údajoch, ktoré sú na prístrojovom paneli zobrazené súčasne s klasickými ukazovateľmi ako sú otáčkomer, tachometer a počítadlo kilometrov. Výber informačných profilov prebieha rýchlo a jednoducho prostredníctvom multifunkčného volantu vo vašom modeli Passat Variant.
Podľa potreby môžete na displeji zobraziť detailné informácie o jazde alebo pridať grafické ikony vašich asistenčných systémov.
Dômyselný koncept prístrojového panela je zárukou prehľadného a flexibilného zobrazenia údajov s optimálnym využitím jeho plochy. Vďaka tomu môžete v priestore medzi okrúhlymi prístrojmi pridávať ďalšie údaje.

Výber režimov jazdy

Na želanie dodávaný systém výberu režimov jazdy ovplyvňuje pohon, riadenie a prevodovku Vášho modelu Passat Variant. Vďaka tomuto systému ho môžete prispôsobiť Vášmu spôsobu jazdy. Ak chcete jazdiť dynamickejšie, napríklad pri predbiehaní alebo pri vzrušujúcej jazde v serpentínach, zmeňte režim "NORMAL" na "SPORT". Ak chcete jazdiť čo najúspornejšie, zvoľte režim "ECO". V režime "INDIVIDUAL" môžete  nastavenia kombinovať podľa Vašich potrieb a uložiť ich do pamäte. Ovplyvníte pritom aj Vaše nastavenie klimatizácie a svetiel. Systém výberu režimu jazdy si môžete objednať  samostatne alebo ako súčasť na želanie dodávanej adaptívnej regulácie podvozka DCC. Ktorý je súčasťou štandardnej výbavy pre model Passat s výkonom 176 kW/240 koní.

3-zónová klimatizácia

Klimatizácia "Climatronic" s trojzónovou reguláciou teploty Vám umožní individuálnu reguláciu teploty pre vodiča, spolujazdca a pasažierov na zadných sedadlách. Ovládacie prvky vzadu umožňujú pasažierom na zadných sedadlách regulovať teplo, prísun a rozdelenie vzduchu. Režim nepriameho vetrania prispieva k prúdeniu vzduchu bez vzniku prievanu. Zaradením spätného chodu alebo aktivovaním čistenia čelného skla klimatizácia "Climatronic" automaticky zapne vnútorné vetranie. Predíde tak vniknutiu zápachu do vnútorného priestoru vozidla.
V novom modeli Passat Variant Highline si tento komfort vychutnáte v štandardnej výbave, pre ostatné výbavy sa klimatizácia "Climatronic" dodáva na želanie.

Kožená výbava

O dobrom vkuse svedčí štýlová kožená výbava, ktorá je v ponuke pre výbavu Comfortline a Highline. Balík koženej výbavy "Vienna" na želanie dodávaný pre model Passat Variant Comfortline Vás nadchne jemnou kožou v stredovej časti a na vnútornom čalúnení bokov sedadiel, ale aj na stredovej lakťovej opierke vyhrievaných špičkových komfortných sedadiel vpredu. Balík zahŕňa aj automaticky vyhrievané ostrekovače čelného skla.
Pre model Passat Variant Highline je vyhradená na želanie dodávaná kožená výbava "Nappa". Stredová lakťová opierka, stredná a vnútorná bočná časť sedadla je vyhotovená z kvalitného materiálu, ktorého priliehavý povrch je jemne drsný.

Sedadlo ergoComfort

Sedadlá v novom modeli Passat Variant sú pohodlné a ergonomické. Hlavne v modeli Passat Variant Comfortline a Highline, pri ktorých je  sedadlo ergoComfort pre vodiča súčasťou štandardnej výbavy. Toto sedadlo sa dá nastaviť v rôznych smeroch tak, aby ste mohli zaujať polohu, ktorá ergonomicky podporuje a uvoľňuje Vašu chrbticu.
Na želanie dodávame elektricky v 14-tich smeroch nastaviteľné sedadlo ergoComfort pre vodiča s masážnou funkciou a pamäťou. Balík zahŕňa elektricky nastaviteľné, sklápateľné a vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá s  osvetlením okolia, na strane vodiča s automatickou clonou.
Obidva varianty sedadla boli ocenené nezávislým hnutím za zdravý chrbát.

Easy Open

Ako často ste stali s plnými rukami pred Vašim autom a nevedeli ste ako dvere batožinového priestoru zatvoriť? Namiesto toho, aby ste nákup alebo kufor museli položiť na zem, stačí urobiť jemný pohyb nohou pod zadným nárazníkom a dvere batožinového priestoru sa samy otvoria. Za týmto systémom sa skrýva inteligentná technika na želanie dodávaného systémy "Easy Open".
Keď sa približujete k Vášmu modelu Passat Variant, systém najprv identifikuje kľúč, ktorý máte vo vrecku. Jemným pohybom po zadným nárazníkom vozidla potom snímaču systému "Keyless Access" signalizujete, aby dvere batožinového priestoru odomkol a úplne otvoril. Vaše nákupy už viac nemusíte položiť na zem, aby ste otvorili batožinový priestor.

Batožinový priestor

Batožinový priestor nového modelu Passat Variant Vás presvedčí pozoruhodným objemom 650 litrov, ktorý sa sklopením operadiel zadných sedadiel zväčší na objem 1 780 litrov. Štandardne dodávanú variabilnú podlahu batožinového priestoru prispôsobíte podľa svojich potrieb jednoduchým pohybom jednej ruky.
Balík pre manažment batožinového priestoru* zahŕňa na koľajniciach ukotvený napínací popruh pre upevnenie batožiny a posúvateľnú podlahu batožinového priestoru je novinkou v ponuke doplnkovej výbavy. Súčasťou balíka je tiež nakladacia hrana z ušľachtilej ocele. (v ponuke bude neskôr)
Ďalšiu možnosť, ako komfortne prepraviť batožinu ponúka na želanie dodávaný balík prvkov pre predelenie batožinového priestoru, ktorý zahŕňa okrem deliteľnej podlahy aj nakladaciu hranu z ušľachtilej ocele. Doplniť ho môžete na želanie dodávanými dodatočnými odkladacími priehradkami v priestore pre rezervné koleso. (v ponuke bude neskôr)
Potichu a bez námahy sa na želanie otvárajú dvere batožinového priestoru s funkciou elektrického otvárania a zatvárania. Kryt batožinového priestoru sa dá ovládať stlačením tlačidla.

ASYSTENČNÉ SYSTÉMY

Area View

Na želanie dodávaný systém pohľadu na okolie "Area View" s kamerou vzadu "Raer View" rozširujú výhľad na okolie Vášho nového modelu Passat Variant. Obraz z každej kamery vzadu, vpredu a dvoch kamier na bokoch sa zobrazí na displeji rádia a navigačného systému a zobrazí sa, buď individuálne alebo ako výber kombinácií. V rozsahu výhľadu kamier umožňuje napríklad lepší výhľad na dopravu v neprehľadnom mieste alebo dokonca z vtáčej perspektívy. Statické pomocné línie Vám pomáhajú lepšie odhadnúť vzdialenosť. Dynamické pomocné línie poslúžia pri parkovaní a pri zapojení prívesu, pretože reagujú na natočenie Vášho volantu a zobrazia smer, kam ide vozidlo.

Parkovací asistent

Na želanie dodávaný parkovací asistent "Park Assist" samostatne zaparkuje Vaše vozidlo v rámci možnosti systému aj na úzke parkovacie miesta a z pozdĺžnych parkovacích miest ich aj vyparkuje. V modeli Passat Variant umožňuje aj automatické parkovanie vozidla na priečne parkovacie miesta. Keď ultrazvukové snímače identifikujú voľné miesto, ktoré je dostatočne veľké pre Vaše vozidlo, upozorní Vás na to ikona na multifunkčnom ukazovateli. Teraz môžete začať parkovať bez toho aby ste museli vozidlo riadiť, ako obvykle však ovládate plynový a brzdový pedál. Proces automatického parkovania môžete samozrejme kedykoľvek zrušiť a prevziať riadenie vozidla. Potom máte k dispozícii parkovacie senzory, ktoré Vás na prekážky upozorňujú výstražnými zvukovými signálmi.

Front Assist

Systém sledovania okolia "Front Assist"  Vás upozorní, keď je odstup od pred Vami idúceho vozidla príliš malý. Ak hneď nezareagujete, systém Vás na kritickú vzdialenosť upozorní krátkym spomalením vozidla. Ak ani teraz nebrzdíte, začne systém "Front Assist" v rámci svojich možností automaticky núdzovo brzdiť prostredníctvom funkcie núdzového brzdenia "City Brake".  V ideálnom prípade sa úplne vyhne kolízii alebo zmierni jeho následky. Ak sa rozhodnete pre model Passat Variant Comfortline alebo Passat Variant Highline získate tento inteligentný systém v štandardnej výbave; pre Passat Variant Trendline sa dodáva na želanie.

Traffic Jam Assist

Nový Passat Variant prichádza s novým asistenčným systémom, ktorý sa dodáva na želanie: "Traffic Jam Assist" alebo asistenčný systém jazdy v dopravnej zápche. Tento systém využíva osvedčené funkcie, ako je adaptívny tempomat ACC a asistent zachovania jazdného pruhu "Lane Assist", vďaka čomu umožňuje čiastočne automatickú jazdu v dopravnej zápche. Passat Variant jazdí s týmto systémom pri rýchlosti 0 až 60 km/h v rámci jeho možnosti samostatne tak, že sleduje vozidlo pred vami a samostatne akceleruje a brzdí. Vozidlo pritom udržiava v jazdnom pruhu. Traffic Jam Assist Vás podporuje v pomalej premávke "Stop&Go" a takto Vám môže pomôcť vyhnúť sa nehodám. 

Asistent rozpoznávania kolízie s chodcom

Asistent rozpoznávania kolízie s chodcom je doplnkovou funkciou systému "Front Assist" sledovania okolia s funkciou núdzového brzdenia "City Brake" . Pomocou dvoch senzorov umiestnených v prednej časti vozidla, radarom v mriežke chladiča a jednej kamery v držiaku vnútorného spätného zrkadla kontroluje okolie pred automobilom a registruje napríklad chodcov, ktorí bezprostredne vstúpia na cestu. Vás na to okamžite upozorní akustickými a optickými signálmi. Ak nezačnete brzdiť, systém Vás na kritickú vzdialenosť od chodca upozorní krátkym spomalením vozidla. Zároveň pripraví brzdovú sústavu na núdzové brzdenie, aby ste mali k dispozícii maximálnu brzdnú silu. Ak ani teraz nebrzdíte, začne systém v rámci svojich možností automaticky núdzovo brzdiť. V ideálnom prípade sa úplne vyhne kolízii alebo zmierni jeho následky.

Trailer Assist

Jazda s prívesom môže byť pre neskúsených vodičov skúškou trpezlivosti, pretože vozidlo s prívesom nereaguje vždy tak, ako by ste to možno čakali; niekedy sa zvolená dráha zobrazí zrkadlovo. Pre presné cúvanie je rozhodujúci uhol natočenia volantu: Na želanie dodávaný asistent manipulácie s prívesom "Trailer Assist" prevezme riadenie za Vás. Vy najprv zaradíte spätný chod, stlačením tlačidla aktivujete asistenčný systém a pomocou tlačidla nastavíte smer, ktorým sa má príves pohybovať. Systém teraz riadi vozidlo s prívesom automaticky, kým vy sa staráte o radenie rýchlostných stupňov, akceleráciu a brzdenie. Celý proces máte teda vždy pod kontrolou.

Emergency Assist

Svetová novinka, ktorá sa pre Passat Variant dodáva na želanie je systém "Emergency Assist", ktorý čiastočne prevezme riadenie vozidla v kritickom zdravotnom stave vodiča. Aktivuje sa vtedy, keď asistent zachovania jazdného pruhu "Lane Assist" neregistruje žiadne pohyby volantu a napriek upozorneniu vodič stále nereaguje.  Systém sa potom pomocou spomalenia vozidla a trhnutia, výstražných tónov, výstražných svetiel a rozkolísaním vozidla v jeho jazdnom pruhu snaží prebrať vodiča a zároveň upozorniť ostatných účastníkov premávky na nebezpečenstvo. Ak vodič stále neprevezme kontrolu nad riadením, vozidlo bude kontrolovane zastavené. V rámci možnosti systému tak dokáže predchádzať nehode. 

VÝKON A BEZPEČNOSŤ

Proaktívny systém ochrany pasažierov

Proaktívny systém ochrany pasažierov sa dodáva na želanie. V rámci možnosti systému dokáže rozpoznať nebezpečné situácie a automaticky vykonať opatrenia. Preto sa okná vrátane strešného v prípade nehody zatvoria takmer úplne, aby sa optimalizoval účinok hlavových a bočných airbagov. V zlomku sekundy sa napnú bezpečnostné pásy na oboch predných sedadlách aby zvýšili bezpečnosť vodiča a spolujazdca. Ak už nebezpečenstvo nehrozí, bezpečnostné pásy sa uvoľnia a okná vrátane strešné môžete opäť otvoriť. 

Multikolízna brzda

Štandardne dodávaná multikolízna brzda môže obmedziť škody pri nehode. Pri kolízii dochádza totiž v mnohých prípadoch k druhému nárazu. Systém vie rozpoznať nehodu a reagovať rýchlejšie, ako  by to zvládol vodič. V rámci možností systému začne brzdiť, aby zabránil ďalšej kolízii. Vodič môže kedykoľvek zasiahnuť a prevziať kontrolu nad vozidlom.

Progresívne riadenie

Progresívne riadenie, ako súčasť na želanie dodávaného športového balíka R-Line prináša radosť z jazdy na cestách bohatých na zákruty. Pri riadení Vám zase uľahčuje manévrovanie s vozidlom, pretože v porovnaní s obyčajným riadením potrebuje menší počet otočení volantu na jeho plné natočenie. S progresívnym riadením musíte otáčať volantom v úzkych zákrutách menej.  Progresívny prevodový pomer ponúka optimálne jazdné vlastnosti pre rôzne situácie, zabezpečuje komfort vo všedný deň a perfektnú kontrolu pri športovej jazde.

Motory

Agregáty pre model Passat Variant spájajú dynamiku a úspornosť.
Doteraz najsilnejší štvorvalcový naftový motor od spoločnosti Volkswagen predstavuje to najlepšie z celej palety motorov. Napriek výkonu 176 kW/240 koní presvedčí motor TDI SCR 4MOTION priemernou spotrebou len o niečo viac ako 5 litrov na 100 kilometrov. SCR pritom predstavuje katalyzátor SCR (Selective Catalyc Reduction), ktorý zabezpečuje nízke hodnoty emisií CO2 prostredníctvom mimoriadne efektívneho čistenia výfukových plynov. A vďaka systému 4MOTION sa okrem toho môžete tešiť na vynikajúcu trakciu: BiTurbo motor s krútiacim momentom 500 Nm stále poháňa všetky štyri kolesá.

INFOTAINMENT

Rádia

Ako prezrádza názov, štandardne dodávané rádio "Composition Colour" je vybavené farebným 12,5 cm (5-palcovým) dotykovým displejom. Hudbu môžete počúvať z Vášho CD, SD pamäťovej karty alebo externého prístroja, ako napríklad MP3 prehrávača alebo si prostredníctvom AUX-IN a na želanie dodávanej multimediálnej zásuvky MEDIA-IN pripojte Vás inteligentný telefón prípadne MP3 prehrávač. Priestorový zvuk z ôsmich reproduktorov Vás určite nadchne.
Ešte väčšiu ponuku výbavy Vám ponúka na želanie dodávané rádio "Composition Media" (štandard od výbavy Highline), ktorého dvojitý tuner a fázová diverzita zabezpečia výborný príjem. Jeho 16,5 cm (6,5-palcový) veľký dotykový displej je charakteristický vysokým rozlíšením (WVGA); vďaka senzorike priblíženia je jeho ovládanie výnimočne jednoduché. Vďaka pripojenia USB a rozhrania Bluetooth disponuje rádio rôznymi možnosťami pripojenia.

Schnittstellen

V modeli Passat Variant môžete počúvať hudbu a audioknihy z takmer každého audio prehrávača. Štandardne dodávaná multimediálna zásuvka AUX-IN umožňuje pripojenie, napríklad MP3 prehrávača k systému infotainment pomocou vstupu pre slúchadlá a štandardného konektora.  Ovláda sa prostredníctvom pripojeného prístroja.
Plnohodnotné ovládanie prostredníctvom rádia a navigačného systému je možné pri digitálnych zvukových zdrojoch vďaka na želanie dodávanej multimediálnej zásuvke MEDIA-IN. Spojte Váš pamäťový kľúč alebo MP3 prehrávač s USB konektorom s funkciou nabíjania. Podporuje formáty MP3, WAV, WMA a OGG Vorbis, pri formáte MP3 zobrazuje dokonca názov titulu. iPod a iPhone môžete pripojiť digitálne prostredníctvom na želanie dodávaného pripojenia.
Na želanie dodávané rádio "Composition Media" (štandard od výbavy Highline) a všetky navigačné systémy určené pre Passat Variant sú vybavené Bluetooth Audi Streamingom. Vďaka tejto funkcii pripojíte Vaše mobilné zariadenie so zvukovým systémom prostredníctvom rozhrania Bluetooth a bez použitia kábla.

Navigačné systémy

Pre nový model Passat Variant Vám na želanie dodáme navigačný systém "Discover Media" alebo najnovšiu generáciu navigačného systému "Discover Pro", ktoré disponujú ešte rýchlejšími procesormi a displejmi s vysokým rozlíšením. Obidva systémy ponúkajú pripojenie prostredníctvom AUX-IN a USB, umožňujú telefonovanie prostredníctvom rozhrania Bluetooth a poskytujú výhody výnimočnej audio sústavy, ako je optimalizovaný rádiový príjem, prehrávač CD a slot na SD karty. Ovláda sa pomocou farebného dotykového displeja alebo hlasovými pokynmi. Displej systému "Discover Pro" Vás prekvapí novou funkciou "Rubberband". Na displeji zobrazenú trasu Vám umožní posúvať prstom. Vďaka tomu nájdete alternatívne trasy okamžite. 

DYNAUDIO Confidence

Firma DYNAUDIO je úspešným výrobcom špičkových reproduktorov. Hudobníci, zvukoví technici a zvukoví perfekcionisti dôverujú dánskej značke od roku 1977.  Oceňujú prirodzenú produkciu zvuku, ktorá umožňuje počúvanie hudby takmer ako z originálu - v takej kvalite, ako bola nahraná.
Na želanie dodávaný, pre vnútorný priestor vozidla dokonale vyladený zvukový systém "DYNAUDIO Confidence" s 12 reproduktormi vrátane centrálneho a subwoofera s celkovým výkonom 700 W je zárukou výnimočného zážitku z hudby; digitálny 16-kanálový zosilňovač prispieva k rôznemu zážitku z hudby. Vďaka štyrom rôznym hudobným charakterom ho môžete nastaviť podľa Vášho vlastného vkusu.

Volkswagen Media Control

Novinka od spoločnosti Volkswagen a pre model Passat Variant prvýkrát v ponuke ako doplnková výbava je aplikácia "Volkswagen Media Control". Táto aplikácia pre tablet a PC ponúka fascinujúce možnosti, z ktorých majú prospech hlavne pasažieri na zadných sedadlách: Pohodlne si môžu vybrať hudbu a cez WIFI majú prístup aj k ďalším funkciám tiež na želanie dodávaného navigačného systému "Discover Pro". Napríklad si môžete preniesť ciele z Vášho adresára v tablete do navigačného systému a vyhľadávanie trás a zaujímavých cieľov bude pomocou Google® ešte jednoduchšie. 

KONEKTIVITA

Car-Net

V kombinácii s na želanie dodávaným navigačným systémom "Discover Media" a "Discover Pro" môžete využívať službu "Guide & Inform" systemu Car-Net; prvých 12 mesiacov dokonca zadarmo. Budete profitovať z aktualít  a rôznych možností celosvetovej internetovej siete, napríklad sa rýchlejšie dozviete o tom, že sa tvorí dopravná zápcha a okamžite si môžete nechať prepočítať novú trasu; dokonca si môžete pozrieť počet voľných parkovacích miest v parkovacích domoch.

S funkciou online vyhľadávania cieľov nájdete  najvýchodnejšiu čerpaciu stanicu s najnižšími cenami paliva prípadne v okolí objavíte novú kaviareň. Online importovanie cieľov umožňuje odoslať ciele pre navigáciu do vozidla z Vašej firmy, z domu alebo počas jazdy. Google Earth® Vám pri orientácii pomáha fotografiami a satelitnými snímkami v mimoriadne realistickom zobrazení.

MirrorLink™

Inteligentný telefón je displej a zároveň dotyková ovládacia plocha, a presne z tohto dôvodu musíte od neho nechať ruky počas jazdy preč. Systém MirrorLink™ Vám umožňuje využívať pre tento účel vyvinuté a certifikované aplikácie z Vášho inteligentného telefónu aj počas jazdy. Obsah Vášho mobilného telefónu sa odzrkadlí na dotykovom displeji rádia alebo navigačného systému, t.z. že je reprodukovaný jedna k jednej. Špeciálne aplikácie môžete teraz jednoducho ovládať a zároveň sledovať dopravu.

Určité aplikácie, okrem iného aj z ponuky Volkswagen, sú už dostupné, mnohé ďalšie sa ešte vyvíjajú. Napríklad aplikácia "ThinkBlue. Trainer" analyzuje Vaše riadenie vozidla a pomáha Vám šetriť palivo. Hudbu môžete počúvať priamo z internetu alebo z Vašich uložených hudobných súborov, aplikácia My Guide Vám ponúkne zaujímavé ciele vo Vašej blízkosti a oveľa viac možnosti. MirrorLink™ je otvorený systém, preto môžete očakávať veľa vzrušujúcich aplikácii.

Hlasové ovládanie

Pre rádio "Composition Media" a navigačný systém "Discovery media" si môžete hlasové ovládanie objednať na želanie; navigačný systém "Discover Pro" je už štandardne vybavený touto praktickou funkciou. Ovládanie Vášho zariadenia je vďaka tomu ešte pohodlnejšie, pretože sa už nemusíte pozerať na displej. Mimoriadne jednoducho funguje zadávanie pokynov prostredníctvom funkcie "One Shot Destination" v navigačnom systéme "Discover Pro": Vy musíte vysloviť len adresu Vášho cieľa alebo meno zo zoznamu pripojeného telefónu; obidva systémy ovládate prostredníctvom dialógu.

Telefonovanie

Na želanie dodávaná príprava pre mobilný telefón "Comfort" a "Premium" Vám zaručí dokonalú kvalitu hovoru vďaka pripojeniu na vonkajšiu anténu, kvalitnému mikrofónu, ktorý je integrovaný v strope a zvukovému výstupu cez interné reproduktory.
Aby Vás pri šoférovaní nič nevyrušovalo, môže telefonáty ovládať hlasovými pokynmi alebo si nechať prečítať textovú správu SMS. Hudbu z Vášho inteligentného telefónu môžete počúvať prostredníctvom zvukovej sústavy v modeli Passat Variant cez rozhranie Bluetooth.
Perfektnou funkciou prípravy pre mobilný telefón "Premium" je integrovaný hotspot WLAN, ktorý umožňuje Vám a Vaším pasažier

Mohlo by Vás zaujímať:

Akcie Volkswagen

Aktuality Volkswagen

Autá Volkswagen na predaj

Kontakty Volkswagen

Na stiahnutie

Auto konfigurátor

Poskladajte si automobil presne podľa vašich požiadaviek.

Áut k odberu: