App-Connect - konektivita a prepojenie auta so smartfónom

Vydané:

App-Connect - konektivita a prepojenie auta so smartfónom

Smartfóny sa dostávajú do čoraz väčšej časti nášho života a neobchádzajú ani autá. Ako ich v aute používať legálne a bezpečne? Pozrite si video, kde sa dozviete všetko o App-Connect, teda troch typoch prepojenia auta so smartfónom.

Všetko sa začalo systémom MirrorLink, neskôr prišli platformy Apple CarPlay a Android Auto. Každý z týchto systémov má za cieľ v podstate to isté – preniesť obsah smartfónu na obrazovku multimediálneho systému auta. Avšak každý systém na to ide trochu inak a má iné funkcie.

Volkswagen pre vás pripravil video, v ktorom sa dozviete všetko o konektivite a teda systéme App-Connect. A myslíme tým naozaj všetko. Aj to, do ktorých áut sa dá konektivita dodatočne doinštalovať. Aj to, aký kábel by ste mali použiť. A kedy ho použiť ani nepotrebujete.

Prepojenie auta so smartfónom má svoje výhody: prístup k užitočným appkám typu Waze, môžete počúvať hudbu alebo podcasty cez Spotify a dokonca používať aj hlasové povely na ovládanie Google Assistenta či Siri. Tým pádom máte vlastne prístup k celému svojmu smartfónu aj s kalendárom, kontaktami a správami. Tie vám systém z bezpečnostných príčin samozrejme neukáže, ale rád vám ich prečíta. Chcete odpísať? Môžete nadiktovať späť odpoveď. Dnešné hlasové rozpoznávanie funguje naozaj prekvapivo dobre.

Akékoľvek ďalšie písmenká sú zbytočné – pozrite si rovno video, kde vám všetko ohľadom systému App-Connect najlepšie vysvetlí expert Miro: