SEAT Leon ST posledné kusy len u nás!

Posledné vozidlá SEAT Leon ST už za 18 700€!

Viac

SEAT Leon ST posledné kusy len u nás!

Posledné vozidlá SEAT Leon ST už za 18 700€!

Viac

SEAT Arona naše jazdné dojmy!

Čo vám napadne pod názvom Arona ? Zrejme niektorým z vás krásne prístavné mestečko na španielskom ostrove Tenerife, alebo možno aj príťažlivý crossover španielskej automobilovej značky SEAT.  

Arona je prvým crossover značky SEAT, ale aj prvým vozidlom tejto triedy v koncerne Volkswagen. Na trhu je už tri roky a v konkurenčných testoch žne naďalej úspechy.

Arona má veľmi príťažliví dizajn. Jej dvojfarebná karoséria hneď púta pozornosť v premávke, ale aj na parkoviskách. Niektorých z nás ale skôr zaujme charakteristický dizajn Full Led svetiel, ktoré sú veľmi podstatné pre nočné jazdy, ale aj pre úsporu energie a nákladov na prevádzku. Dokážu ušetriť 0,2 l na 100 kilometrov a nemusíte v nich nikdy meniť žiarovky.  Dizajnu mestského SUV pomáha aj svetlá výška 190 milimetrov, oplastovaná karoséria a kompaktné rozmery, ktoré uľahčia parkovanie v meste.

Po technickej stránke zdieľa rovnaký podvozok, ako aj SEAT Ibiza, z ktorej Arona vychádza. Vďaka tomu má svižné jazdné vlastnosti, ako sa na pravý SEAT patrí. Pokiaľ by ste boli viac z tých športovejších vodičov, odporúčam si priplatiť Street Pack, v ktorom sú 18 palcové zliatinové disky Machined a nastavenie tlmičov Dual Ride pre režimy komfortného mäkkého a športovo tuhého pruženia podvozku.

Čo sa týka motorovej stránky mal som k dispozícii pekelný 1 litrový benzínový trojvalec z výkonom 115 konských síl. Možno ste poniektorý skeptický na objem 1 liter a tri valce, ale musím povedať, že od prvého momentu, ako som dal plynový pedál na podlahu opadli zo mňa všetky pochybnosti. Arona ťahá ako „blázon“ už od nízkych otáčok s krútiacim momentom 200 Nm dá stovku pod 10 sekúnd. Je to aj vďaka jej nízkej hmotnosti, ktorá je len 1 189 kg. Tá sa prejaví aj pri spotrebe paliva. Bežne som s ňou v meste robil spotrebu okolo 6,5 litra, ale mimo mesta sa mi už podarila spotreba pod 5 litrov. V Arone som mal 7-stupnovú automatickú prevodovku DSG. Radí rýchle a často. Vďaka tomu odpadá rozmýšľanie nad radením v meste, kde sa dá viac sústrediť na hustejšiu premávku. Poteší ale aj na diaľnici a to práve tým siedmym stupňom, pri ktorom má motor nižšie otáčky, spotrebu a hlučnosť.

O asistenčné systémy v Arone nie je núdza. Nechýba parkovací asistent, ktorý pomáha zaparkovať na úzkych parkovacích státiach v meste. Zvládne to bravúrne kolmo aj pozdĺžne s tým, že následne vozidlo aj vyparkuje. Pri cúvaní  je tu aj asistent kontroly okolia, ktorý zabraní nežiaducej zrážke s iným vozidlom alebo chodcom. Pre chodcov alebo cyklistov prípadne iné predmety je tu aj Front Asist, predný radar, ktorý dokáže zasiahnuť v prípade blížiacej sa kolízie. Cez tento radar taktiež funguje aj adaptívny tempomat s obmedzovačom rýchlosti, ktorý si užijete na dlhších cestách za zážitkami. Stačí, keď si nastavíte len rýchlosť a vzdialenosť a už ovládate len riadenie. Ďalšie oči, ktoré vás chránia sú v spätných zrkadlách a to asistent mŕtveho uhla, ktorý upozorní na vozidlo v mŕtvom uhle s rozsahom až 20 metrov. Senzorov a systémov je v Arone ešte dosť, ale medzi podstatnými ešte ku koncu spomeniem systém Hill Hold Control, ktorý pomáha rozbehnúť sa v kopci bez použitia ručnej brzdy.

Moje zhrnutie. SEATu Arona nie je čo vytknúť. Pokiaľ hľadáte druhé auto do rodiny alebo ste pár a radi zažívate zážitky, Arona je tá správna voľba. Nezahanbí vás svojím moderným štýlom v meste, ale ani nesklame na terénnej ceste k chate alebo na dovolenke k moru.  

Váš predajca SEAT.

Lukáš Janikovský

 

Mohlo by vás zaujímať:

Akcia SEAT Arona

Kontakt

PRVÝ TRENČIANSKY AUTOSERVIS

Bratislavská 418
911 06 Trenčín

Telefón: 032 / 650 91 27
Fax: 032 / 640 01 82
Email: info@ptasro.sk

Mgr. Marianna Jašková

vedúca predaja vozidiel SEAT & CUPRA

Mgr. Marianna Jašková

vedúca predaja vozidiel SEAT & CUPRA


0903 826 158
marianna.jaskova@ptasro.sk

Kontaktný formulár

Lukáš Janikovský

predaj vozidiel SEAT

Lukáš Janikovský

predaj vozidiel SEAT


0910 470 570
lukas.janikovsky@ptasro.sk

Kontaktný formulár
Kontaktný formulár
 

Mám viac ako 16 rokov a dobrovoľne súhlasím v zmysle čl. 6 ods. 1 písm. a) Nariadenia EP a Rady EÚ č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri pracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov, ďalej len „Nariadenie GDPR“) s tým, aby prevádzkovateľ A R A V E R a. s., M. R. Štefánika 26 912 50 Trenčín IČO:00679291 spracúval moje osobné údaje v rozsahu ktorý som dobrovoľne uviedol v kontaktnom formulári za účelom kontaktovania autoservisu. Súhlas je možné kedykoľvek elektronicky alebo písomne odvolať, platnosť súhlasu je udelená na obdobie 5 rokov odo dňa jeho poskytnutia. Osobné údaje budú poskytnuté sprostredkovateľom a tretím stranám, ktorých zoznam sa nachádza v nižšie spomínanej sekcii. Ako dotknutá osoba vyhlasujem a potvrdzujem, že som sa oboznámila so všetkými informáciami uvedenými v sekcii Informácie o ochrane osobných údajov a znením čl. 12 až čl. 23 Nariadenia GDPR. Uvedené informácie sú pre mňa zrozumiteľné a ich obsahu rozumiem.